Opoka TFI to prywatne i niezależne towarzystwo funduszy inwestycyjnych cieszące się ogromnym zaufaniem wśród osób fizycznych oraz instytucji z ogromnymi możliwościami finansowymi. Skąd wspomniane zaufanie? Było budowane latami, a jego fundamentem jest doświadczenie poparte wiedzą w zakresie najnowszych rozwiązań. Aby bliżej zapoznać się z polityką przedsiębiorstwa, jak również ofertą warto zajrzeć na stronę internetową – https://www.opokatfi.pl/

Filozofia firmy

Opoka TFI wiodąc prym na rynku inwestycyjnym od ponad 10 lat kieruje się określoną i sprawdzoną taktyką złożoną z doświadczenia i filozofii. Pierwszym punktem w odniesieniu do skuteczności towarzystwa inwestycyjnego jest praca analityczna na którą składa się wystawiania niezależnych opinii, oraz indywidualne podejście inwestycyjne. Drugim jakże istotnym punkt stanowi podejście do ryzyka. Przy nawet najdrobniejszej decyzji inwestycyjnej Opoka TFI zestawia potencjalny zysk z ryzykiem jakie może podjąć. Ważne jest również to, aby nie zapominać o tym jakże kuszącym ryzyku – ten błąd popełnia wiele towarzystw funkcjonujących na rynku. Apropos ryzyka – niska płynność konkretnego aktywa jest postrzegana jako ryzyko kluczowe. Ostatnim punktem składającym się na filozofię firmy jest absolutna stopa zwrotu.

Absolutna stopa zwrotu

Absolutna stopa zwrotu jest generowana dla każdych – nawet najbardziej zmiennych warunków rynkowych. Jest ona również oparta o aktywa wyceniane na rynku publicznym. Nie jest natomiast powiązana z procesami dotyczącymi relatywnej stopy zwrotu, czyli tzw. podejścia benchmarkowego. Na czym konkretnie polega motyw absolutnej stopy zwrotu? Na początku warto określić jej cel. Jest nim zarabianie w każdych – nawet skrajnych warunkach rynkowych. Choć nie zawsze jest to możliwe w uzyskaniu takiego celu ma pomóc odpowiednia polityka zarządzającego – polityka elastyczna. Polega ona na inwestowaniu w przeróżne aktywa – bez ograniczeń. Absolutna stopa zwrotu jest zatem przeciwieństwem wspomnianego podejścia benchmarkowego. Aby można było mówić skuteczności najlepiej wybierać bezpieczne alternatywy. Podejście nastawione na stosunkowo jak najwyższy zysk często kończyło się fiaskiem. Zarządzanie tego typu rodzajem funduszy mimo wszystko jest obarczone sporym ryzykiem, a wymaga przede wszystkim doświadczenie i odpowiedniej wiedzy. Te dwie cechy z pewnością posiada Opoka TFI. Na ten temat więcej informacji znaleźć można również na https://www.opokatfi.pl/aktualnosc/co-jest-absolutna-stopa-zwrotu-i-czym-sie-rozni-od-innych-celow-inwestycyjnych.

Fundusze Opoka TFI

Fundusze absolutnej stopy zwrotu – Alfa, Natural oraz One są w czołówce rankingu tworzonego przez portal analizy.pl. Odznaczają się 100% skutecznością w kwestii dodatnich stóp zwrotu w skali roku. Ciekawostkę stanowi fakt, że jeśli spojrzymy na ostatnie 7 lat funduszu One, odnotujemy skuteczność na poziomie aż 96%. Kluczem tej skutecznej strategii jest przede wszystkim cierpliwość i efektywność w zarządzaniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ