Jak znaleźć najlepszą ofertę pożyczki?

Czas antenowy w najbardziej popularnych mediach jest przepełniony kolejnymi ofertami banków i parabanków, oferujących szybki zastrzyk gotówki. Każda następna propozycja brzmi coraz bardziej kusząco, jednak dodatkowe informacje podawane na końcu reklam są wypowiadane zbyt szybko, aby je zapamiętać i porównać ostateczne koszty pożyczki czy kredytu. Aby odnaleźć się w ogromnym gąszczu informacyjnym, należy nie tylko zrobić research, ale też zrozumieć podawane dane, aby wybrać najtańszą opcję. W tym artykule pokażę Ci, jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę, która dodatkowo będzie spełniać Twoje oczekiwania.

Określ swoje potrzeby

Najlepsze co możesz zrobić przed pożyczeniem pieniędzy, jest ustalenie, czego tak naprawdę oczekujesz i ile realnie wyniesie Cię dana inwestycja. Jeżeli możesz określić z dużym prawdopodobieństwem, że dany zakup, usługa lub przedsięwzięcie biznesowe nie przekroczy na przykład 7 tysięcy złotych, nie warto zaokrąglać pożyczanej sumy do 10 tysięcy złotych, tak na wszelki wypadek. Dzięki temu doprowadzisz do zmniejszenia comiesięcznych rat oraz obniżysz ogólne koszty kredytu, gdyż nie będziesz płacić za przykładowe 3 tysiące wzięte z czystej przezorności.

Gdy już wiesz, ile pieniędzy potrzebujesz, możesz zacząć zbierać informacje od pożyczko- i kredytodawców. Dzięki zebraniu informacji o Twoich potrzebach, z łatwością odrzucisz podmioty, które nie spełnią Twoich oczekiwań.

Zapoznaj się z ofertą

Kiedy bank lub inny podmiot rynkowy zdecyduje się pożyczyć Ci określoną sumę pieniędzy, dostosuje swoją ofertę pod Twoją konkretną sytuację. Wyższa zdolność kredytowa najczęściej owocuje tańszym kredytem. Jeżeli chcesz poprawić swoją zdolność kredytową, warto spróbować poprawić swoje wyniki, zanim zaczniesz szukać zastrzyku gotówkowego. Nie decyduj się na pierwszą ofertę, jaką otrzymasz, bo kolejne mogą być znacznie korzystniejsze.

Warto też zapoznać się z takimi zaletami, jak możliwość spłacenia pożyczki lub kredytu wcześniej, możliwości zmniejszenia oprocentowania dzięki spłacaniu rat przed czasem, występowanie i rodzaje opłat manipulacyjnych i innych dodatkowych opłat, przez które koszty pożyczki znacznie wzrosną.

Dobrym pomysłem może być porównywarka internetowa. Matchbanker.pl pozwoli Ci porównać wiele ofert w kilka minut. Dzięki takiej porównywarce zaoszczędzasz swój czas i wybierasz tylko najkorzystniejszą ofertę.

Czy pożyczka to najlepszy sposób na gotówkę?

Kwoty, jakie możesz pożyczyć, są indywidualnie ustalane przez banki i mogą się różnić w zależności od Twojej zdolności kredytowej i polityce banku. Zanim jednak zdecydujesz się na kredyt lub pożyczkę, przemyśl, czy nie uda Ci się pożyczyć potrzebnej kwoty od rodziny bądź znajomych. Koszty będą niższe niż w banku, a warunki spłaty również mogą okazać się wygodniejsze. Takie pożyczki mogą jednak stanowić kość niezgody w relacjach rodzinnych i przyjacielskich, jeżeli okazuje się, że nie wszystko idzie zgodnie z planem.

Gdy potrzeba Ci jedynie niewielkiej pomocy, warto przemyśleć skorzystanie z karty kredytowej. Mając taką kartę, możesz pożyczać i spłacać pieniądze, kiedy tylko tego potrzebujesz. Często też na nowych kartach kredytowych uzyskujesz możliwość pożyczania pieniędzy oprocentowanych na 0% za pierwszym razem lub gdy spłacisz dług w ciągu miesiąca, co staje się jeszcze korzystniejszą możliwością.

Istnieją jednak sytuacje, w których kredyt czy pożyczka są nieuniknione, na przykład spory remont mieszkania czy kupno nowego samochodu. W tych przypadkach musisz po prostu szukać najlepszej oferty dostępnej na rynku i rozważnie podejmować decyzje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ