W dzisiejszych czasach mamy do wyboru bardzo wiele różnorodnych programów do fakturowania. Na rynku IT możemy znaleźć nie tylko bardzo rozbudowane systemy, które pozwalają zarządzać praktycznie każdym aspektem działania naszej firmy, ale również zdecydowanie prostsze aplikacje, które przeznaczone są do określonych zadań. Wybierając swój wymarzony program do fakturowania należy zadbać o to, aby posiadał on odpowiednie funkcje, dzięki czemu w 100% będzie mógł zaspokoić nasze oczekiwania.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie programu do fakturowania

Wybierając idealny program do fakturowania i magazynowania najważniejszą kwestią jest oczywiście to, aby działał on sprawnie i bezawaryjnie. Nieustanne zawieszanie się i wyskakujące błędy są naprawdę bardzo frustrujące, a co najgorsze znacząco przeszkadzają w pracy. Jeżeli błędy pojawiają się bardzo często, to w wielu przypadkach normalne funkcjonowanie firmy jest praktycznie niemożliwe. Bezawaryjność ma olbrzymie znaczenie nie tylko w przypadku dużych firm, ale również w przypadku osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Bardzo istotną kwestią, na którą należy zwracać szczególną uwagę jest prostota obsługi. Poruszanie się po programie do fakturowania powinno być bardzo intuicyjne, nawet dla tych osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z fakturami VAT. Interfejs graficzny powinien być przejrzysty, dzięki czemu usprawni i przyśpieszy on pracę, a co najważniejsze dochodzić będzie do mniejszej ilości niepotrzebnych błędów. Z programem LoMag (faktury-lomag.pl) bez żadnego większego problemu poradzą sobie nawet te osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fakturowaniem.

Cena i wsparcie

Dla wielu firm olbrzymie znaczenie będzie mieć także cena oraz wsparcie dla oprogramowania. W sieci można co prawda spotkać wiele dobrych darmowych aplikacji do fakturowania VAT, ale należy pamiętać o tym, że nie posiadają one niektórych funkcji, a co najgorsze w wielu wypadkach nie są już rozwijane, dlatego też przy drobnych zmianach w prawie, nie będzie można z nich korzystać.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ