Mieszkania do remontu jako inwestycja

Osoby mające w zanadrzu przyzwoite oszczędności nie powinny trzymać ich kurczowo na koncie bankowym, ponieważ tracą one przez to na wartości. Pieniądze warto inwestować, dzięki czemu możliwe jest ich pomnażanie. Dajmy więc im szansę na zarabianie na siebie. Jednym ze sposobów zarobienia dodatkowej gotówki jest zainwestowanie w nieruchomość. Okazuje się, że mieszkania do remontu to godna polecenia inwestycja, chociaż trzeba liczyć się z koniecznością wydania określonej kwoty na jego wyremontowanie.

Z czym należy się liczyć, decydując się na inwestowanie w mieszkanie do remontu?

Jeśli chodzi o koszty mieszkania wymagającego remontu, to wszystko zależy od stopnia przewidzianych prac remontowych. Niezbędne jest więc wykonanie wyliczenia kosztów remontu. Do zakresu prac najczęściej należy wyrównanie ścian i malowanie, położenie glazury w łazience oraz kuchni, wymiana wyposażenia łazienki, gniazdek, drzwi, ościeżnic, okien i drzwi balkonowych. Oczywiście im większy jest metraż mieszkania, tym trzeba liczyć się z koniecznością wydania większej sumy pieniędzy na jego remont. Dlatego też przed zdecydowaniem się na tego rodzaju inwestycję, należy najpierw wyliczyć wszystkie koszty remontu, aby nie okazało się przypadkiem, że inwestowanie w dany lokal nie będzie dla nas opłacalnym przedsięwzięciem.

Wybierając mieszkanie do remontu, należy wziąć pod uwagę także miasto, w którym się ono znajduje. Okazuje się bowiem, że koszty inwestycji w mieszkanie i remont są bardzo zróżnicowanie pomiędzy poszczególnymi miastami. Według statystyk w dużych miastach, a szczególnie w centrach ceny mogą być i zwykle są większe. Nie oznacza to oczywiście, że nie można trafić na ciekawą okazję. W większych miastach studenckich jest spore zapotrzebowanie na stosunkowo tani nocleg, więc inwestycja w mieszkanie do remontu w tych miastach może być dla inwestora niezwykle korzystna. Jednak pamiętajmy o tym, aby nie decydować się na lokowanie swoich pieniędzy w mocno zniszczone mieszkanie, które wymaga większego wkładu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ