Jak dorobić do pensji?

Obecnie warto mieć więcej niż jedno źródło dochodu, dzięki czemu nawet po utracie zatrudnienia, możemy liczyć na inne oszczędności. Sposobów na dodatkowy zarobek jest sporo, więc jeśli mamy czas i chęci na dorobienie do pensji, warto się nad tym zastanowić. Okazuje się, że dodatkowa praca może stać się nawet naszą główną działalnością zawodową, która przyniesie nam nieprzeciętne zyski.

Jak dorobić sobie do pensji?

1. Rozkładanie i liczenie towaru w hipermarketach

Duże dyskonty zawsze mają do zaoferowania prace przy układaniu i liczeniu towarów. W celu podjęcia tego rodzaju zatrudnienia, warto śledzić oferty pracy pod nawą inwentaryzacja, merchandiser czy chociażby rozkładanie towaru. Jeśli chodzi o inwentaryzacje, to można na nie liczyć najbardziej pod koniec roku. Pracując przez parę dni po dosłownie parę godzin, najczęściej w godzinach nocnych, można zarobić nawet kilkaset złotych.

2. Roznoszenie ulotek/gazet

Jeśli mamy w okolicy bloki, to rozniesienie ulotek do kilkunastu z nich nie powinno stanowić większego problemu, szczególnie dla osób młodych. W przypadku większych miast można szukać ofert pracy dodatkowej w wydawnictwie gazety. Często potrzebują oni osób do rozdawania gazet czy ulotek na ulicach tak zwane chwilówki oraz najróżniejsze szkoły językowe.

3. Zbieractwo sezonowe
Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego można dorobić sobie do pensji poprzez zbieranie grzybów, jagód i innych owoców leśnych, które po drodze można sprzedawać. Dużo klientów jest także na zioła, które dostępne są bezpłatnie na łąkach.

4. Opieka nad dziećmi
Jeśli lubimy towarzystwo małych dzieci, to można śmiało zatrudnić się jako opiekun/opiekunka. Jest wiele par, które nie mają z kim zostawić dzieci, więc warto zaoferować im swoje usługi opiekuńcze. W tym celu można zaoferować dwoje usługi na serwisach ogłoszeniowych oraz na portalach społecznościowych.

5. Wyprowadzanie psów/wyniesienie śmieci
Jeśli jesteśmy młodzi i mieszkamy w blokach, to warto zaoferować za kilka złotych wyniesienie śmieci czy wyprowadzenie psa. Swoje usługi najlepiej kierować do ludzi starszych i zamożnych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ