Jak grać na giełdzie?

Giełda to jeden z najlepszych sposobów na pomnożenie pieniędzy, jednak należy się liczyć z pewnym ryzykiem utraty zainwestowanego kapitału. Giełda papierów wartościowych jest rynkiem pieniężnym, na którym dokonuje się transakcji kupna-sprzedaży akcji, obligacji, udziałów oraz dewiz i złota, w więc jest w czym wybierać. Jak grać na giełdzie?

Czym jest giełda i kto może na niej grać?

Wszystkie papiery wartościowe na rynku giełdowym są przechowywane w formie zapisów elektronicznych w systemie komputerowym Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Na giełdzie mogą grać praktycznie wszyscy zainteresowani, ale tylko za pośrednictwem firm inwestycyjnych, którymi są głownie domy maklerskie.

Jak zacząć grać na giełdzie?

Gra na rynku papierów wartościowych jest czasochłonna i wymaga odpowiedniego podejścia do gry i niezbędnej wiedzy. Najlepsze wyniki osiągają osoby rozważne, opanowane oraz odważne, a naiwność oraz nerwowość mogą nas zgubić. Na giełdzie liczy się własne przeczucie oraz właściwe informacje. To właśnie na podstawie pewnych informacji możliwe jest podjęcie jakiekolwiek działania. Trzeba dobrze poznać swoje otoczenie, konkurencję oraz zagrożenie, a ponadto umieć się zachować w danej sytuacji.
Wiedza jest kluczem do sukcesu, ponieważ ułatwia inwestowanie oraz poruszanie się w temacie. Dodatkowo niezbędna jest znajomość obowiązujących zasad, ustaw i regulaminu. Poznać należy także definicje gry i terminy ekonomiczne oraz ogólne prawa giełdy, jej historię, tematykę rynku i inwestycji. Bez znajomości metod gry na giełdzie z pewnością będzie nam ciężko.

Giełda a rachunek inwestycyjny

W celu prowadzenia operacji giełdowych trzeba najpierw otworzyć rachunek inwestycyjny w biurze maklerskim, na który składa się rachunek papierów wartościowych oraz rachunek pieniężny. Po wpłaceniu pieniędzy można już dokonywać operacji według ceny rynkowej lub można ustalić cenę samodzielnie. Bardzo istotne jest systematyczne zdobywanie informacji, czyli śledzenie wiadomości dotyczących gospodarki i analizowanie wykresów oraz czytanie codziennej prasy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ