W co inwestować małe kwoty?

Początki inwestowanie mogą być trudne, ale nie jest koniecznością posiadanie sporej sumy pieniędzy, aby móc w ogóle zacząć. Oczywiście nie uda nam się uzyskać dużych zysków przy małym nakładzie, ale pomimo tego, warto zacząć nawet od stosunkowo niskich kwot. Dzięki zainwestowaniu pieniędzy, stają się one dla nas trudniej dostępne, więc zmniejsza się ryzyko wydania ich na codzienne przyjemności.

W co warto inwestować nieduże kwoty?

1. Dynamiczne lokaty oraz konta oszczędnościowe
Odkładanie pieniędzy na oprocentowany rachunek oszczędnościowy czy też lokatę terminową pozwala na gromadzenie gotówki na większe inwestycje, ale nie przyniesie nam to większego zysku. Zainwestować warto dopiero po uzbieraniu konkretnej kwoty, którą później można inwestować dalej. Podczas wybierania lokaty dynamicznej należy zwracać szczególną uwagę na warunki i okres promocyjnego oprocentowania. W celu zmaksymalizowania zysków warto każdego miesiąca sprawdzać, czy pojawiła się bardziej korzystna oferta lokaty czy nawet banku.

2. Długoletnie inwestowanie, czyli obligacje

Warto zainteresować się inwestowaniem w obligacje państwowe, które są bezpieczną formą lokowania kapitału, a ponadto jesteśmy chronieni przed inflacją. Możliwe jest nawet comiesięczne skupowanie obligacji za małe sumy pieniędzy. Pokusić można się też o inwestowanie w obligacje korporacyjne, co wiąże się z wyższym ryzykiem, ale też i przyzwoitym zyskiem.

3. Zakup jednostek funduszy inwestycyjnych

Jeśli chcemy lokować regularnie małe kwoty, to można postawić na fundusze inwestycyjne. Obecnie wiele banków daje możliwość ich zakupu poprzez Internet. W tym celu wystarczy się zalogować na swoim koncie osobistym i złożyć odpowiednią dyspozycję. Co miesiąc można dokupować kolejne jednostki inwestycyjne. W przypadku funduszy inwestycyjnych nie trzeba znać się na akcjach, surowcach czy też obligacjach. Naszym zadaniem jest jedynie wybór odpowiedniego funduszu, dzięki czemu uzyskamy pakiet papierów wartościowych. W ofercie są także fundusze reprezentujące strategie inwestycyjne, które można dopasować do indywidulanego poziomu akceptacji ryzyka.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ