Budowlany radca prawny - dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Każdy inwestor powinien mieć świadomość, że prawo budowlane jest narzuca wiele obowiązków. Przepisy administracyjne są na tyle zawiłe, że łatwo popełnić błąd, czy też podjąć nieprawidłową decyzję. Nawiązując współpracę z budowlanym radcą prawnym możemy mieć pewność, że realizacja inwestycji przebiegnie zgodnie z planem.

Nadzór nad dokumentacją

Realizacja inwestycji budowlanej to ogromne wyzwanie. Obsługa prawna inwestycji budowlanych to spore odciążenie w przypadku dużej ilości spraw formalnych. Budowlany radca prawny nadzoruje dokumentację, która warunkuje sprawny przebieg realizacji przedsięwzięcia budowlanego. Wyspecjalizowany prawnik zajmie się sporządzeniem umów, czy też wniosków o pozwolenia oraz koncesję. Obsługa prawna inwestycji budowlanych to również wparcie podczas starań o niezbędne zezwolenia. Inwestor oddaje na barki eksperta wszelkie sprawy związane z dokumentacją. Radca prawny nie tylko w sposób prawidłowy konstruuje pisma, ale również dba o to, aby zostały one dostarczone do odpowiednich organów.

Określenie warunków współpracy z wykonawcami

Dzięki obsłudze prawnej inwestycji budowlanych inwestor otrzymuje pomoc podczas negocjowania warunków współpracy z wykonawcami. Prawnik reprezentuje interesy klienta, a więc dba o to, aby zapisy umowy były możliwie najkorzystniejsze. Dodatkowo zabezpiecza on inwestora przed niespodziewanymi zdarzeniami, które mogą wystąpić podczas współpracy. W przypadku, gdy wykonawca uchyla się od swoich obowiązków radca prawny przenosi sprawę na drogę sądową. Oczywiście jest to ostateczność, gdyż w pierwszej kolejności przeprowadzane są mediacje, czy też negocjacje. Wszystko po to, aby jak najszybciej wznowić pracę nad inwestycją.

Uzyskanie zezwoleń na prowadzenie działalności

Obsługa prawna inwestycji budowlanych to również wsparcie w uzyskaniu wszelkich zezwoleń, czy też koncesji. Bez nich prowadzenie działalności gospodarczej byłoby niemożliwe. Mowa tutaj o np. zintegrowanym pozwoleniu środowiskowym, które często jest niezbędne do prowadzenia przedsiębiorstwa produkcyjnego. Radca prawny doskonale wie, do jakich organów się zgłosić, a także jak wygląda procedura uzyskania zezwolenia. Decydując się na obsługę prawną inwestycji budowlanej możemy zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Coraz więcej inwestorów nawiązuje stałą współpracę z prawnikiem.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ