Prowadzisz firmę sprzątającą – sprawdź jakie urządzenia są Ci potrzebne

Założyłeś firmę, która sprząta zarówno prywatne mieszkania, jak i lokale użyteczności publicznej lub apartamenty na wynajem? W takim razie poznaj szereg urządzeń, z którymi sprzątanie zajmie Twoim pracownikom o wiele mniej czasu, a tym samym pozwoli Ci zaoszczędzić. W co warto zainwestować?

Odkurzacz – jaki wybrać?

Pierwszym dylematem, przed jakim staniesz, robiąc zakupy sprzętu do swojej firmy sprzątającej, będzie wybór odkurzacza. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele modeli o różnym zastosowaniu i sposobie działania. Zanim jednak wyruszysz do klienta, by posprzątać mu mieszkanie lub inny lokal, upewnij się, czy zabieranie ze sobą odkurzacza jest koniecznie – może się bowiem okazać, że posiada on własny model lub też w całym mieszkaniu zastosowano system centralnego odkurzania. O ile ta pierwsza opcja nie zawsze będzie najlepsza, ponieważ urządzenie może okazać się mało wydajne i kiepskie jakościowo, o tyle na skuteczność działania odkurzacza centralnego zawsze możesz liczyć. Jaki odkurzacz jednak będzie Ci potrzebny w firmie sprzątającej?

Odkurzacz – jaki wybrać

  • tradycyjny – z tego modelu lepiej od razu zrezygnuj. Jeśli chcesz, by w Twojej firmie był prosty model odkurzacza, korzystniej będzie wybrać sprzęt przemysłowy o wyższej mocy i wydajności działania,

  • piorący – bardzo przydatny, szczególnie jeśli będziesz sprzątać wynajmowane apartamenty. Dzięki niemu nie tylko pozbędziesz się kurzu i paprochów, ale i plam powstałych w czasie wizyty gości,

  • odkurzacz stojący – na pewno przyda się, jeśli będziesz sprzątać spore powierzchnie. Dzięki niemu zachowasz odpowiednią postawę, co ograniczy zmęczenie i pozwoli zapobiec bólom pleców,

  • odkurzacz akumulatorowy – niezależnie od tego, na jaki model odkurzacza się zdecydujesz, powinieneś dobrać do niego ręczny odkurzacz akumulatorowy, który ułatwi sprzątanie rozsypanych na meblach okruszków lub odkurzanie w trudno dostępnych miejscach.

Mycie podłóg – czy da się to usprawnić?

Jeśli irytuje Cię ciągłe zmienianie wody w wiadrze z mopem oraz płukanie i wyżynanie samych ściereczek lub mopa, rozważ zakup mopa parowego. Urządzenie to posiada zbiornik na wodę, który wystarczy uzupełniać, a wkład wymieniać po zabrudzeniu. Używanie takiego mopa nie wymaga stosowania dodatkowych detergentów, ponieważ para wodna skutecznie radzi sobie ze wszelkimi zabrudzeniami, bakteriami i innymi drobnoustrojami. Co więcej, urządzenie może posiadać odczepianą parownicę ręczną, która będzie niezastąpiona w czasie czyszczenia fug, kuchenek, a także luster czy kafelków ściennych.

Mycie podłóg

Mycie okien – zmora firm sprzątających

Największą troską w czasie sprzątania mieszkań i innych lokali jest mycie okien. Obecnie jednak możliwy jest zakup specjalnych robotów myjących okna, dzięki którym przyspieszysz i ułatwisz sobie lub swoim pracownikom pracę. Jeśli uruchomisz go na samym początku, będzie sprzątał równocześnie z Tobą, a gdy Ty skończysz porządkowanie pomieszczeń, okna będą już wymyte. Roboty do mycia okien są dość drogie, ale dzięki nim możesz zaoszczędzić wiele czasu każdego dnia, dlatego też warto rozważyć ich zakup.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ