Kryptowaluty stają się coraz popularniejsze. Co więcej osób zaczyna interesować się tym temat i co ważne wielu z nich decyduje się na inwestycję. Ten trend rośnie już od kilku lat i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Zawsze jednak pozostaje jedno pytanie: jak zacząć?

W niniejszej artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie jak zacząć z bitcoinem. Można wszystkich uspokoić, że nie jest to tak skomplikowane jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Przede wszystkim należy zacząć od wyjaśnienia czym jest bitcoin.

Zobacz poradnik jak korzystać z bitcoina

Bitcoin jest walutą, która opiera się na funkcjach kryptograficznych, czyli na szyfrowaniu. Stąd nazwa kryptowaluta. Niestety bardzo często przedrostek krypto ma negatywne konotacje. Trzeba jednak wiedzieć, że wziął się on właśnie od funkcji kryptograficznych. Bitcoin jest w pełni legalną walutą internetową i służy właśnie do dokonywania transakcji w sieci. Oczywiście możliwe jest przeliczenie bitcoina na złotówki i wypłaty środków w gotówce. To co różni przelewy bitcoinami od przelewów tradycyjnymi walutami to fakt pominięcia pośrednika jakim jest bank. Bitcoiny trafiają bezpośrednio od nadawcy do odbiorcy.

W tym momencie może pojawić się pytanie skąd wziąć bitcoiny. To tego celu służą specjalne giełdy do handlu tą walutą. Przykładem może być polska giełda BitBay. Aby pozyskać bitcoiny należy się zarejestrować, następnie przelać na swoje giełdowe konto określoną sumę pieniędzy. Za te środki można dokonać zakupu bitcoinów.

Oczywiście jak wspomniano wcześniej bitcoinami można normalnie płacić w internecie. Do tego celu będzie potrzebne założenie portfela online. Można powiedzieć, że przypomina ono działanie normalnego konta bankowego. Dzięki posiadaniu portfela online możliwe jest przesyłanie środków innemu użytkownikowi oraz otrzymywanie wpływów.

Krytpowaluty to rzecz jasna także metoda inwestycji. Tak jak w przypadku tradycyjnych walut, także bitcoin ma swój kurs, w który w zależności od zmian na rynku wzrasta i spada. Dzięki kursowi kryptowalut można po prostu zarobić.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ