Gdzie ulokować oszczędności?

Zamierzasz oszczędzać pieniądze, ale nie wiesz gdzie je ulokować w celu ich pomnożenia? Okazuje się, że obecnie istnieje wiele sposobów, ale trzymanie pieniędzy na zwykłym koncie do nich z pewnością nie należy. Gdzie więc ulokować gotówkę?

Obecne możliwości, czyli gdzie ulokować pieniądze

Na chwilą obecną do dyspozycji mamy szeroki wachlarz możliwości oferowanych przez najróżniejsze osoby i instytucje. Jedne z nich są bezpieczne i pewne, a inne wiążą się z mniejszym bądź większym ryzykiem. To na co się ostatecznie zdecydujemy zależy od nas, ale warto poznać dostępne możliwości.

Bez obaw można inwestować pieniądze w fundusze, gdzie minimalna kwota wpłaty wynosi od pięćdziesięciu złotych. Dzięki temu nie trzeba co miesiąc odejmować sobie z wynagrodzenia sporej sumy. Inną opcją jest gra na giełdzie, ale tutaj trzeba posiąść już konkretną wiedzę, zaangażować się w grę i liczyć się z ryzykiem stracenie zainwestowanego kapitału, chociaż w przypadku odniesienia sukcesu, zyski potrafią być bardzo przyzwoite.
Dla osób wolących trzymać się z daleka od ryzykownych posunięć, poleca się rozpoczęcie przygody oszczędzania od konta oszczędnościowego oraz lokat. Następnym krokiem mogą być fundusze inwestycyjne czy też bardziej ryzykowne fundusze akcyjne.

Najlepiej aby część środków przeznaczać na lokaty, a pozostałą część zainwestować w coś innego. Z bezpiecznych opcji do dyspozycji są przykładowo obligacje oraz produkty strukturyzowane. W przypadku konkretnych zysków poleca się wspomniane fundusze akcyjne. Z kolei pośrodku znajduje się fundusz zrównoważony, dzięki któremu można zainwestować jednocześnie w akcje i obligacje.

Dla osób nieusatysfakcjonowanych niewielkim oprocentowaniem lokat o średniej wysokości 2%, dobrym rozwiązaniem jest ulokowanie pieniędzy w funduszach nieruchomości, surowce czy obligacje przedsiębiorstw. Podstawą jest tutaj jednak śledzenie bieżącej sytuacji rynkowej, dzięki czemu można wybrać dla siebie najbardziej korzystną ofertę. Przykładowo produkty strukturyzowane oparte są na akcjach, indeksach giełdowych czy też zagranicznych funduszach, a ich zaletą jest ograniczone ryzyko.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ