Sprzedaż gotowych spółek - na czym to polega i jakie ma zalety?

Papierkowa robota, urzędy i spory wkład czasu – z tym często kojarzy nam się założenie spółki. Zarówno jeżeli chodzi o firmy jak i osoby indywidualne, wiąże się to ze spełnieniem wielu formalności, co może przysporzyć problemów zwłaszcza tym, którzy w biznesie stawiają swoje pierwsze kroki. W tym przypadku szczególnie przydatna może okazać się usługa sprzedaży gotowych spółek. na czym dokładnie to polega i w czym tkwią jej mocne strony?

Gotowa spółka – czym jest i co posiada?

Gotowa spółka do zakupienia jest niczym innym jak zarejestrowanym podmiotem gospodarczym, posiadającym skompletowaną, niezbędną dokumentację, bez zadłużeń oraz zobowiązań. Gotowe spółki to usługi całkowicie legalne; przeznaczone na sprzedaż nie prowadziły wcześniej działalności gospodarczej. Decydując się na zakup gotowej spółki wchodzimy w posiadanie całkowitej dokumentacji zawierającej:

  • numery NIP, REGON, KRS,
  • nazwę firmy,
  • adres siedziby spółki,
  • kapitał zakładowy spółki,
  • umowę spółki,
  • księgi rachunkowe,
  • rachunek bankowy,
  • dokumenty transferowe,
  • sprawozdanie finansowe.

Sprzedaż i kupno gotowych spółek

Usługi sprzedaży gotowych spółek oferowane są firmom i osobom indywidualnym przez wiele firm w Polsce. Jak potwierdzają specjaliści z Wirtualnej Siedziby, dzięki skorzystaniu z oferty możemy rozpocząć działalność gospodarczą z dużą oszczędnością czasu – całość procedury zajmuje jedynie kilka godzin, w przypadku rejestracji spółki w urzędzie – nawet kilka tygodni. Zakup spółki poświadczony jest u notariusza i przygotowany jest według wymagań osoby kupującej. Procedura kupna przebiega szybko, w przeciągu kilku godzin wszystkie niezbędne formularze i dokumenty zostają przedstawione i złożone w odpowiednich organach administracyjnych.

Zalety zakupu gotowej spółki

Zakup gotowej spółki to przede wszystkim wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy zaoszczędzić na czasie i nerwach związanych z długim oczekiwaniem czy uzupełnianiem kompletnej dokumentacji. Unikając czasochłonnych procedur możemy szybko przystąpić do działań związanych z bezpośrednim prowadzeniem działalności. Ponadto, redukcji ulegają koszta związane z założeniem nowej spółki, a cała procedura zakupu jest nieskomplikowana.

Więcej o sprzedaży gotowych spółek znajdziesz na stronie: www.wirtualna-siedziba.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ