Jedną z ważniejszych rzeczy w prowadzeniu działalności gospodarczej jest dbanie o płynność finansową firmy. Jednak niezwykle istotne w przedsiębiorstwach handlowych i produkcyjnych jest również kontrolowanie stanów magazynowych. Dostępność towarów wpływa na sprzedaż, a sprzedaż na przychody oraz wydatki i tak koło się zamyka.

Do dbania o kondycję finansową firmy służą różne programy księgowe. Do kontrolowania ilość towarów wykorzystywane są programy magazynowe. A nie łatwiej mieć wszystko w jednym miejscu? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest program do faktur z magazynem Faktura Small Business HANDEL.

Jakie możliwości daje FSB HANDEL? Oprócz podstawowych funkcji, zawartych w Faktura Small Business, jak wystawianie dokumentów sprzedaży, tworzenie analiz itp., wersja HANDEL jest wzbogacona o moduł magazynowy i kasowy. Kasa pozwala na kontrolowanie, wcześniej wspomnianej, płynności finansowej, a magazyn na pilnowanie ilości towarów.

Podczas wprowadzania faktury zakupu, automatycznie tworzy się dokument PZ, który dodaje odpowiednie ilości produktów na stan. Natomiast przy wystawianiu dokumentu sprzedaży, generuje się WZ ściągające towar z magazynu. Dzięki temu mamy bieżący podgląd ilości i wartości towarów w sklepie. Dodatkowo na koniec roku lub kwartału możemy wykonać inwentaryzację. Wystarczy kilka kliknięć myszy, aby dowiedzieć się czy stan ze spisu zgadza się ze stanem faktycznym.

Ciekawą funkcją w programie jest także kompletacja. Polega ona na tworzeniu towaru z kilku innych pozycji znajdujących się w kartotece. Dzięki temu klientowi na fakturze pokazujemy np. komodę, a z magazynu schodzą deski, śruby, uchwyty itp.

Do modułu Zakupy wprowadzamy dokumenty zakupu towarów do dalszej odsprzedaży czy produkcji, a także koszty własne, jak np. rachunki za prąd, wynajem lokalu itp. Pozwala to na bieżące pilnowanie terminów i kwot rozrachunków z dostawcami.

Faktura Small Business HANDEL jest zintegrowana ze sklepem internetowym Shoper, z którego można w prosty sposób przesyłać zamówienia, a z nich wystawiać faktury. Do faktur generują się WZ i ściągają towary z magazynu.

Z programem posiadającym opisane funkcje na pewno żadne przedsiębiorstwo nie powinno mieć problemów z kontrolą stanów magazynowych, a co za tym idzie łatwiej będzie utrzymać płynność finansową firmy.

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ