zbiorniki trocin

Zastanawiasz się, czym jest silos do trocin? A może prowadzisz firmę zajmującą się przetwórstwem drewna i nie wiesz, co zrobić z zalegającymi odpadami? Zbiorniki trocin w tym przypadku sprawdzą się wręcz doskonale! Dzięki nim możesz przede wszystkim bezpiecznie i wygodnie przechowywać trociny, bez ryzyka że te ulegną np. zawilgoceniu. Budowa silosa do trocin jest dość prosta. Jego najważniejsze elementy konstrukcyjne to głównie płaszcz cylindryczny, który zapewnia podstawową objętość zbiornika. Warto też dodać, że w górnej części obudowy zbiorniki trocin posiadają wbudowane panele przeciwwybuchowe, które chronią silos w razie ewentualnego wybuchu osadzającego się pyłu. Silos do trocin jest dostosowany do użycia cyklonu od pneumatycznej instalacji transportowej. To znacznie ułatwia opróżnianie zbiornika z zebranych trocin, a więc przyśpiesza pracę.

Silos do trocin – z jakich materiałów jest wykonany?

Nowoczesny silos do trocin o dużej pojemności wykonuje się głównie z najlepszej jakości stali oraz ocynkowanych elementów konstrukcyjnych. Dzięki temu cała konstrukcja jest odpowiednio mocna i zabezpieczona przed ewentualnymi uszkodzeniami. Zbiorniki trocin są przystosowane do tego, aby móc przechowywać trociny przez długi czas w bezpiecznych warunkach i jednocześnie pozwalać na szybkie opróżnianie zbiorników. Suche piony przeciwpożarowe to elementy konstrukcji, które wraz z czujnikami ciśnienia oraz specjalnymi membranami do dekompresji redukują ryzyko występowania pożarów do minimum.

Silos do trocin – w to warto inwestować!

Inwestycja w dobrej klasy silos do trocin to świetny pomysł! W ten sposób możesz wygodnie przechowywać wyprodukowane podczas obróbki drewna trociny, a następnie transportować je bez ryzyka, że te ulegną uszkodzeniu. Warto dodać, że trociny to wysoce wydajne paliwo naturalne, które można używać np. do ogrzewania nieruchomości i nie tylko. Tego typu zbiorniki trocin przydają się głównie w branży zajmującej się obróbką drewna. Osoby, które prowadzą własny zakład stolarski. Materiał w postaci trocin przechowywany w silosach można przeznaczyć do utylizacji lub wykorzystania w innych celach. Silos do trocin filtruje materiał, dzięki czemu odzyskiwanie trocin staje się skuteczne. Pamiętaj! Kluczowe w tym przypadku są wymiary silosa do trocin, które powinny być możliwie jak największe, aby pozwalały na przechowywanie sporych ilości materiału do późniejszej obróbki.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ