Nauka angielskiego

We współczesnym świecie trudno wyobrazić sobie, aby ktoś nie znał języka angielskiego. Zupełnie jak łacina w średniowieczu, stanowi on w zasadzie międzynarodowy sposób komunikacji. Chociażby klawisze komputera czy niektóre opcje w telewizorach podpisane są właśnie po angielsku. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób chce znać ten język chociażby w podstawowym stopniu i decyduje się na jego naukę. Jak jednak zacząć zapoznawać się z angielskim?

Dobry sprzęt

Nauka języka angielskiego w XXI wieku może oczywiście odbywać się w tradycyjny sposób, w szkole językowej, jednak praca czy życie osobiste zabiera bardzo dużo cennego czasu, zatem coraz chętniej skłaniamy się ku urządzeniom mobilnym czy laptopom. Decydując się na kurs z lektorem w formie online nie tracimy godzin na dojazdy czy siedzenie w dusznej sali lekcyjnej, ale możemy pozostać w zaciszu własnego domu, z kubkiem kawy czy herbaty pod ręką. Tego typu zajęcia nie mogą jednak odbywać się w płynny sposób, jeżeli nie zadbamy o odpowiedni sprzęt – chodzi tu o dobry komputer, szybki internet czy też wygodne krzesło. Ogromną kopalnią wiedzy są oczywiście wszelkie internetowe blogi i poradniki poświęcone tematyce technologii. Dość ciekawie zagadnienia te zostały przedstawione na następującej stronie: https://techpolska.pl/, która może pomóc nam w wyborze odpowiednich słuchawek, komputera czy nawet aplikacji do notowania tego, co usłyszymy podczas zajęć.

Samodzielna nauka angielskiego – w jaki sposób zacząć?

A co, jeśli zajęcia grupowe nam nie odpowiadają lub dysponujemy ograniczonym budżetem? W tym momencie z pomocą przychodzą nam aplikacje mobilne oraz takie, które możemy również zainstalować na komputerze i zintegrować z naszym smartfonem. W dobie powszechnego zapotrzebowania na naukę angielskiego z pewnością wiele osób poszukuje odpowiadającego im narzędzia. Co zrobić, kiedy nie wiemy, na którą aplikację się zdecydować? Warto zerknąć na rankingi, chociażby takie, jak ten: https://techpolska.pl/aplikacje-do-nauki-angielskiego-nasze-top-5/, które przyjdą nam z pomocą w tej sytuacji. Na tego typu stronach można znaleźć skrótowy opis każdej z polecanych aplikacji, informację o tym, czy jest ona płatna czy też nie, a także zapoznać się z wadami i zaletami poszczególnych narzędzi. Twórcy rankingu zadbali także o to, by zwrócić uwagę na poziom znajomości języka angielskiego, jaki osiągniemy po ukończeniu danego kursu.

Dodatkowe pomoce w nauce angielskiego

Świetnie, mamy wybrany kurs z lektorem lub aplikację na smartfonie. Niestety, sam fakt uczęszczania na zajęcia czy nauki za pomocą urządzenia elektronicznego nie uczyni z nas przysłowiowej alfy i omegi. Nauka angielskiego wymaga systematyczności. O ile aplikacje często wyposażone są w możliwość wyświetlenia nam powiadomienia z przypomnieniem o wykonaniu lekcji czy powtórki, o tyle nauka z lektorem wymaga naszej własnej samodyscypliny. Dobrym pomysłem jest kupienie specjalnego zeszytu lub użycie aplikacji w smartfonie, będącej naszym planerem językowym. Warto na początku zapisać sobie na jakim poziomie jesteśmy oraz jaki cel pragniemy osiągnąć. Najlepiej dodać informację o tym, kiedy do owego celu chcielibyśmy dotrzeć. Na każdej ze stron, która powinna odpowiadać jednemu dniu, warto zapisać sobie plan pracy nad językiem angielskim: czego chcę dzisiaj się nauczyć? Z jakim tematem powinnam/powinienem się dziś zapoznać? A może jest to czas na powtórkę jakiegoś zagadnienia? I na koniec sprawa najważniejsza, ale jednocześnie najtrudniejsza – trzymanie się planu. Oczywiście, mogą zdarzyć się nieprzewidziane wydarzenia takie, jak choroba czy sprawy rodzinne. Jednak, jeżeli zależy nam na osiągnięciu swojego celu, to powinniśmy, wyłączając powyższe powody, bezwzględnie trzymać się założonego planu. Bezsensowne odkładanie nauki na później może się na nas przysłowiowo zemścić, gdyż część słówek uleci z pamięci, a doprowadzona do dobrego poziomu wymowa może nagle stracić swą płynność.

Podsumowanie

Co zatem robić, aby skutecznie nauczyć się języka angielskiego? Należy wybrać odpowiednie narzędzie – czy to kurs z lektorem, czy też aplikację, a następnie wyznaczyć cel i plan działania oraz bezwzględnie się jego trzymać. To tylko tyle i aż tyle. Jeżeli jednak zastosujemy się do tych rad, sami będziemy zaskoczeni, że w tak krótkim czasie umiemy tak dużo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ