Skuteczne wskazówki: JAK SZYBKO I ŁATWO NAUCZYĆ SIĘ angielskiego

0
1171

Nauka angielskiego nie musi być ani trudna, ani nudna. Wystarczy trochę chęci i zapału. Poniżej kilka prostych wskazówek opracowanych przez portal E-angielski.com: nauka angielskiego

  • Rozmowa z osobami, które mówią po angielsku

Czy masz kogoś w rodzinie lub w kręgu przyjaciół, kto mówi po angielsku jako swój język ojczysty? Umów się na spotkanie lub rozpocznij z nim relacje. Jeśli nie, skorzystaj z serwisów społecznościowych. Na pewno znajdziesz tam kilka grup lub forów, które zajmują się językiem angielskim jako obcym. Być może znajdziesz inne wspaniałe możliwości, aby poprawić swoją znajomość języka angielskiego. To, co możesz zrobić, to dołączyć do tych grup i stać się aktywnym użytkownikiem. Zadawaj pytania lub otrzymuj pomocne wskazówki. Celem tych grup jest wymiana informacji i pomoc sobie nawzajem, jeśli nie masz rozwiązania.

  • Nie bójcie się błędów

Żaden geniusz językowy nigdy nie spadł z nieba. Podczas nauki języka trudno jest nauczyć się teorii tylko na pamięć. Musisz mówić jednym językiem, a błędy się zdarzają. Kiedy byłeś dzieckiem, musiałeś nauczyć się mówić w tym języku i prawdopodobnie często mieszałeś litery lub nadawałeś pojęciom zupełnie nowe imię. Ludzie z innych krajów cieszą się z Państwa zainteresowania ich językiem i chętnie wybaczą Państwu drobne błędy językowe. Ważne jest, abyś był gotowy uczyć się na własnych błędach – a następnym razem będziesz wiedział lepiej.

  • Nagrodź się po lekcji angielskiego

Skończyłeś kolejny rozdział? To wspaniale! Podaruj sobie kawałek czekolady, filiżankę herbaty lub zasłużoną drzemkę na kanapie. Możesz być szczęśliwy ze swoich osiągnięć, nawet jeśli w jednym dniu dokonałeś większego postępu niż w innym. To połączy naukę z czymś pozytywnym w twojej podświadomości i pomoże zmotywować cię do nauki w przyszłości.

  • Ułatwiaj naukę za pomocą szkiców i notatek

Każdy z nas ma inne zachowanie podczas nauki i strategię podejścia do nauki języka. Jednak często może to pomóc w wizualizacji rzeczy. Rysuj słowa, zapisuj konteksty i rób notatki na temat punktów, które wydają Ci się niejasne. Zachęcamy do pracy z różnymi kolorami lub kartami katalogowymi. To pobudzi Twoją wyobraźnię i zwróci Twoją uwagę na to, co jest ważne. Wizualizacje sprawiają, że złożone wypowiedzi są szybsze i łatwiejsze do uchwycenia. Dają one również lepszy przegląd zdobytej wiedzy z angielskiego. Pomyślmy na przykład o gramatyce angielskiej, która nie tylko sprawia ból głowy wszystkim uczącym się języka, ale również dość obszerna, co zniechęca do nauki. Można więc podzielić ją na różne podgrupy, które rozróżnia się według koloru. Następnie weź tekst i podkreśl słowa odpowiednim kolorem zgodnie z ich przynależnością.

Na przykład:

  • Rzeczowniki – niebieskie
  • Czasowniki – czerwone
  • Przymiotniki – zielony
  • Wybierz się na wycieczkę językową do Londynu i ucz się od miejscowych

Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem nauki języka jest nadal podróżowanie do kraju, w którym mówi się nim jako językiem ojczystym. Będziesz tam otoczony przez cały dzień językiem i doświadczysz go w jego kontekście kulturowym. Londyn jest do tego idealny, nie tylko ze względu na swoje centralne położenie w Europie i fakt, że mówi się tu po angielsku, ale także ze względu na wysoką jakość życia oraz różnorodność oferty kulturalnej i rozrywkowej. W wielu szkołach masz możliwość wyboru spośród różnych kursów, które odpowiadają Twojemu poziomowi językowemu, a jednocześnie znalezienia odpowiedniego dla Ciebie zakwaterowania. Obejmuje to oczywiście zakwaterowanie u rodzin goszczących, które z niecierpliwością oczekują na przyjęcie studentów z całego świata i zapoznanie ich z angielską kulturą. Wspaniałą rzeczą w podróży językowej jest to, że stale kontaktujesz się z ludźmi i w ten sposób poznajesz zupełnie inne kultury. To świetna okazja, aby poznać siebie trochę lepiej, poznać swoje mocne i słabe strony oraz zaangażować się w innym środowisku. I kto wie, może to otworzy zupełnie nowe drogi.

Jeśli myślisz poważnie o nauce języka angielskiego, odwiedź naszą stronę internetową! To pierwszy krok do lepszego zrozumienia otaczającego nas świata – świata, który mówi po angielsku!

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ