Samsung
Fot. Pexels.com

Samsung to jedna z największych firm technologicznych na świecie. Jakie są początki tej korporacji? Jakie było ich pierwsze urządzenie? Co stoi za sukcesem marki? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/samsung-kilka-slow-o-marce/

Początki firmy Samsung

Firmę Samsung założył Lee Byung-chul w 1938 roku. Do dziś przedsiębiorstwo ma swoją siedzibę w Korei Południowej. W latach 30. XX wieku produkcja telefonów komórkowych nie istniała. A więc czym zajmowała się firma? Głównie handlem rolno-spożywczym.

W ciągu kolejnych kilkudziesięciu lat sprzedawano już nie tylko produkty rolno-spożywcze, ale też tekstylia, a także ubezpieczenia i papiery wartościowe. Dopiero w latach 60. XX wieku firma rozpoczęła działalność w zakresie przemysłu elektronicznego.

Jednak to nie sprawiło, że marka zaprzestała działań w innych obszarach. W połowie lat 70. XX wieku wkroczyła w przemysł budowlany oraz stoczniowy.

Elektronika od Samsunga

Marka rozpoczęła wchodzić w przemysł elektroniczny już w latach 60. XX wieku. Jednak na pierwszy poważny sukces z tej dziedziny musieli poczekać ponad 20 lat. W 1988 roku pokazali swój pierwszy telefon komórkowy. Był to model SH-100. Okazał się on wielkim hitem. Jednak przegrywał z inną popularną w tamtych czasach firmą czyli Nokią.

Samsung zyskał największą przewagę, gdy nasze telefony wkroczyły w erę smartfonów. A od 2009 roku jest to jeden z liderów na rynku. Głównym konkurentem marki jest Apple.

Obecnie firma produkuje smartfony, telewizory, zegarki elektroniczne nazywane potocznie smartwatchami, monitory, laptopy, aparaty cyfrowe, panele LCD. Przedsiębiorstwo oferuje także wiele sprzętów niezbędnych w gospodarstwie domowym jak lodówki, pralki, suszarki, urządzenia do zabudowy AGD, zmywarki, odkurzacze czy oczyszczacze powietrza.

 

Marka Samsung kojarzy nam się głównie z elektroniką. Jednak pomimo ogromnych sukcesów w tej branży nie zaprzestała działać w innych. Jest to obecnie jedna z czołowych firm na świecie, która zatrudnia tysiące pracowników. Pomimo śmierci założyciela firma ciągle się rozwija.

Zobacz też: http://www.e-kredytowanie.pl/praca-jako-stylistka-paznokci-co-warto-wiedziec-o-tym-zawodzie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ