CEIDG-1
Fot. Pexels.com

Założenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z uzupełnieniem kwestii formalnych. W zależności od tego czym będzie zajmowała się Twoja firma dokumenty do uzupełnienia mogą się od siebie różnić. Jednak formularz CEIDG-1 zawsze trzeba uzupełnić. Czym jest? Jakie dane należy w nim podać? Sprawdź!

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/formularz-ceidg-1/

Czym jest formularz CEIDG-1?

CEIDG-1 umożliwia zarejestrowanie własnej działalności gospodarczej. Nazwa wniosku pochodzi od nazwy instytucji, do której podaje się dane, a jest to Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej. Bez dopisania się do tej bazy nie ma możliwości, aby prowadzić własną firmę.

Rejestracja poprzez ten formularz umożliwia także jednoczesne wysłanie danych do Zespołu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego. Ponadto można wnioskować o rejestrację jako płatnik VAT.

Warto wiedzieć, że rejestracji możemy dokonać w urzędzie, drogą pocztową lub elektroniczną. Jeśli zdecydujemy się na wniosek przez internet otworzenie własnej firmy może potrwać nie dłużej niż godzinę.

Jakie dane należy podać w formularzu CEIDG-1?

W dokumencie tym należy podać najbardziej podstawowe informacji o nas jako właścicielach bądź reprezentantach firmy jak i o samej firmie. Dane personalne jakie należy podać to m.in. PESEL, imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia, imiona rodziców, numer i serię dowodu osobistego, adres zamieszkania, wszelkie informacje związane ze zgłoszeniem do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Dane o firmie to przede wszystkim jej nazwa, adres siedziby, jeśli adres do korespondencji jest inny to także ten, liczbę pracowników, datę rozpoczęcia działalności, NIP oraz REGON jeśli je posiadamy, kod PKD związany z działalnością jaką chcemy prowadzić. Jeśli chcemy prowadzić działalność, która wymaga dodatkowych pozwoleń danych tych może być o wiele więcej.

Formularz CEIDG-1 pozwala na stosunkowo szybkie zarejestrowanie własnej firmy. Warto sprawdzić dane jakie są potrzebne do jego uzupełnienia i przygotować je już szybciej. Dzięki temu cały proces przeprowadzimy szybciej. Nie zapomnij, że możesz to zrobić z własnego domu przez internet.

Zobacz też: http://www.e-kredytowanie.pl/dzialalnosc-gospodarcza-jak-ja-otworzyc/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ