Nie każdy może wziąć pożyczkę w banku. Powodem są najczęściej niestabilne zarobki lub źródło utrzymania, które „nie podoba się” bankowi. Jeśli zarabiasz na umowach o dzieło lub zlecenie, zaciągnięcie pożyczki będzie utrudnione. Z pewnością też nie otrzymasz pieniędzy od banku, gdy pracujesz bez umowy. Na szczęście są firmy pozabankowe, które oferują pożyczki na dowód bez zaświadczeń. Oznacza to, że nie musisz przedstawiać zaświadczenia o zarobkach – pożyczkodawcy w tym wypadku nie interesuje to, jak wiele zarabiasz, jak długo jesteś zatrudniony i jakich przychodów spodziewasz się w kolejnych miesiącach. Wystarczy dowód, telefon, konto bankowe i własne oświadczenie.

Jak wziąć pożyczkę na dowód?

Tak zwane „chwilówki”, czyli najczęściej właśnie pożyczki na dowód bez zaświadczeń możesz wziąć przez Internet lub odwiedzając placówkę danej firmy. Aby otrzymać pieniądze niemal od ręki, musisz przedstawić dowód osobisty, posiadać numer telefonu oraz internetowe konto bankowe. To ostatnie jest niezbędne do wykonania przelewu weryfikacyjnego. Innymi słowy, aby uwierzytelnić swoje dane, będziesz musiał wykonać przelew na niewielką kwotę (około 1 zł) na konto wskazane przez firmę udzielającą pożyczki.

Dodatkowym warunkiem otrzymania pożyczki na dowód jest sporządzenie deklaracji o wysokości zarobków i stałych kosztów utrzymania gospodarstwa domowego. Może się również zdarzyć prośba o przedstawienie wyciągu z konta z trzech ostatnich miesięcy, jednak jest to rzadkość.

Pożyczka a historia kredytowa

Jeśli chcesz wziąć pożyczkę na dowód bez zaświadczeń o zarobkach z powodu słabej historii kredytowej, mamy dla Ciebie złą wiadomość – firmy pożyczkowe również mogą Ci odmówić. Większość z nich bowiem przed podjęciem decyzji sprawdza wpis w bazach dłużników, czyli BIK, BIG oraz KRD. Podobnie jak bank, pożyczkodawcy pozabankowi chcą sprawdzić, czy nie zalegasz ze spłatami i czy udzielenie pożyczki będzie bezpieczne.

Dobra wiadomość jest natomiast taka, że pożyczki na dowód bez zaświadczeń mają najwyższą przyznawalność na rynku. To oznacza, iż otrzymanie takiej pożyczki jest bardzo łatwe – zwłaszcza jeśli Twoja historia kredytowa nie jest nadszarpnięta zadłużeniami.

Jak wysokie są pożyczki na dowód?

Odpowiedzmy wreszcie na pytanie postawione w tytule tego artykułu: jak dużą pożyczkę na dowód można dostać? W sieci znajdziesz mnóstw ofert różnych pożyczkodawców, ale z reguły wysokość pożyczki „od ręki” to od 3 000 zł do 5 000 zł. Termin spłaty takiego zobowiązania wynosi natomiast najczęściej 30 dni. Decyzję o przyznaniu pieniędzy, jak i samą gotówkę możesz otrzymać jeszcze tego samego dnia.

Przed wybraniem firmy, która udzieli Ci pożyczki nie zapomnij o dokładnym skontrolowaniu warunków umowy. Zwróć uwagę na oprocentowanie oraz odsetki w przypadku spóźnienia ze spłatą. Na początek warto poszukać „chwilówek” bez oprocentowania. Wiele firm proponuje szybkie pożyczki za 0 zł dla nowych klientów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ