Konta osobiste – które są najlepsze i jak je porównać

Posiadanie konta bankowego to dzisiaj całkowicie normalna rzecz. Konta osobiste różnią się od siebie czasami tylko detalami, a w innych przypadkach poważnymi kwestiami. Zobacz, jak wybrać najlepsze konto.

Konta osobiste to dzisiaj standard

Dawniej konta bankowe posiadali tylko nieliczni, a dzisiaj są one standardem. Konto ma praktycznie każdy z nas bez względu na wiek, miejsce zamieszkania czy miejsce pracy. Dysponowanie kontem osobistym, czyli inaczej rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym jest bardzo wygodne. Nie musimy się obawiać noszenia pieniędzy przy sobie. Nie musimy ich też schować w domu w obawie przed złodziejami. Dostęp do naszego konta mamy zarówno z placówek banków, jak i przez internet z poziomu telefonu komórkowego czy laptopa. Dzięki kontom osobistym możemy płacić w sklepach kartami, wypłacać pieniądze z bankomatów i sprawdzać na bieżąco swoje salda. Konta osobiste w pewnym sensie zrewolucjonizowały nasz sposób dysponowania pieniędzmi. Takie konto daje nam kontrolę nad swoim budżetem i możliwość przechowywania pieniędzy w bezpieczny sposób, a czasami też pomnażania. Konta osobiste różnią się od siebie warunkami założenia oraz prowadzenia. Obecnie największe różnice dostrzegamy przede wszystkim w kontekście różnego rodzaju usług dodatkowych oraz możliwości korzystania z promocji. Tak naprawdę każdy klient zwraca uwagę na inne rzeczy, a ogólne zasady działania wszystkich kont są bardzo podobne. Poszczególne oferty kont możesz sprawdzić na 7banki.pl/konta-osobiste.

Porównanie kont osobistych

Każdy bank ma inne zasady działania i w każdym banku konto może funkcjonować w nieco inny sposób. Porównanie poszczególnych kont pozwala nam zorientować się w ofertach i wybrać rozwiązanie adekwatne do naszych potrzeb. Bardzo trudno jest oceniać konta osobiste bez uwzględnienia indywidualnych preferencji. Każdy z nas prowadzi nieco inny styl życia, zarabia różne kwoty pieniędzy i potrzebuje czegoś innego. Dla jednej osoby najważniejszy będzie brak opłat za prowadzenie konta i za kartę debetową. Inna natomiast będzie chciała wybrać konto, dzięki któremu może otrzymywać dodatkowe korzyści, na przykład bonusy i premie. W jednym przypadku karta do konta jest niezbędna, w innym stanie się tylko miłym dodatkiem, którego będziemy używać bardzo rzadko lub nawet wcale.

Jedno jest natomiast pewne – dobre konta osobiste to takie, które są tanie. Jeśli bank wymaga od Ciebie opłat za prowadzenie konta i za przelewy internetowe lub wydanie karty bądź korzystanie z niej na co dzień, to z pewnością warto się rozejrzeć za inną, lepszą ofertą. Priorytetem w tym przypadku jest zrozumienie, że takie opłaty nie muszą występować. Bank korzysta na tym, że przechowujemy w nim swoje pieniądze. Może tymi pieniędzmi obracać i budować swoją pozycję, więc i tak w pewnym sensie pozwalamy bankom zarabiać. Żadne dodatkowe opłaty nie są w tym przypadku potrzebne i nie trzeba czuć się zobligowanym do szukania ofert z takimi opłatami.

Na co zwrócić uwagę, wybierając konto osobiste?

Jest kilka elementów, na jakie warto zwrócić uwagę, porównując konta osobiste. Przede wszystkim dobre konto osobiste jest darmowe, co oznacza, że powinniśmy mieć możliwość założenia takiego konta za 0 złotych. W drugiej kolejności konto takie musi umożliwiać darmowe wypłaty z bankomatów na terenie całego kraju, a czasami nawet poza granicami kraju. Ważne jest, by przeglądane konta osobiste umożliwiały też całkiem darmowe przelewy i gwarantowały bezpłatne korzystanie z karty bez względu na kwotę operacji.

Dla wielu klientów ważna będzie możliwość korzystania z przelewów BLIK oraz zniżki do kin lub do sklepów współpracujących z bankiem. Istotna jest też przejrzysta i funkcjonalna bankowość internetowa oraz bankowość mobilna.

Bez wątpienia warto szukać na rynku kont dostępnych w różnych promocjach. Za założenie takiego konta możemy otrzymać jakiś bonus. Ciekawym rozwiązaniem są też konta, które umożliwiają nam udział w loteriach. Żeby zgłębić tematykę kont osobistych, potrzeba nieco więcej czasu. Różnice między poszczególnymi kontami są spore, a wtedy ważne jest, by dokładnie się z nimi zapoznać, co umożliwi znalezienie właściwego rozwiązania. Zachęcamy do założenia konta osobistego, bo ono naprawdę wiele ułatwia. Pozwala bezpiecznie przechowywać pieniądze i wydawać je z pełną kontrolą, a dodatkowo skuteczniej planować wydatki, np. poprzez ustawienie stałych comiesięcznych przelewów.

Jeśli szukasz dodatkowych informacji dotyczących kont osobistych i chcesz się zapoznać z informacjami na ten temat, to odwiedź stronę 7banki.pl, i przeczytaj nasze porady dotyczące kont osobistych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ