Rekrutacja pracowników na wysokie stanowiska zawsze wiąże się z wysokim ryzykiem. Nawet jeśli kandydat wypadł korzystnie na rozmowie kwalifikacyjnej, samodzielne zweryfikowanie informacji na temat przebytej edukacji i doświadczenia zawodowego może być nie lada problemem. Co gorsza, kandydat może nie tylko kłamać w CV, ale i w przyszłości działać na niekorzyść firmy, na przykład udostępniając wrażliwe informacje konkurencji. Przeczytaj, jak dokładnie zweryfikować kandydatów przed zatrudnieniem na wysokim stanowisku.

Dlaczego skuteczna weryfikacja pracowników jest tak istotna w biznesie?

Niektórzy pracodawcy nie weryfikują dokładnie zatrudnianych kandydatów. Po prostu uważają, że jeżeli pracownik się nie sprawdzi, zastąpi się go nowym. Takie podejście może generować ogromne koszta. O ile często możliwe jest dosyć szybkie dostrzeżenie, że pracownik nie wywiązuje swoich obowiązków właściwie, kwestia lojalności może być o wiele bardziej skomplikowana. Wyniesienie poufnych informacji z firmy może mieć widoczne dla firmy skutki dopiero po latach, strat nie da się już odrobić. Warto zachować czujność. Kolejny z rzędu przegrany przetarg, czy oferta konkurencji, która do złudzenia przypomina naszą, mogą świadczyć o nielojalności pracowników.

Weryfikacja kandydatów przy pomocy detektywa – sposób na zatrudnienie lojalnych i uczciwych kandydatów.

Najbardziej skutecznym sposobem weryfikacji pracowników podczas rekrutacji może być skorzystanie z usług detektywa doświadczonego w kwestiach biznesowych, na przykład: https://detektyw.com.pl.

Dzięki pomocy detektywa można zweryfikować dyplomy oraz poprzednie doświadczenia zawodowe pracownika, sprawdzić, czy nie ma on przeszłości kryminalnej, a także zbadać jego ewentualne powiązania z konkurencją. Detektyw może także zbadać powiązania pracownika i jego rodziny, a także jego stan majątkowy i zadłużenie.

Warto zdecydować się weryfikację przez detektywa przynajmniej kluczowych pracowników zatrudnionych na najważniejszych stanowiskach w firmie, którzy mają dostęp do wrażliwych informacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ