Jak nie wpaść w długi przez pożyczki? Kilka cennych rad

Pożyczkę można dzisiaj wziąć bardzo łatwo. Gorzej z jej spłatą. Wielu klientów firm pożyczkowych spłaca jedne pożyczki bez baz innymi i końca nie widać. Co zrobić, by uchronić się od takiego losu i żyć bez stresu?

Pożyczki bez baz – szanse i zagrożenia

Możliwość wzięcia pożyczki bez baz wydaje się bardzo interesująca. Nie trzeba przecież w żaden sposób udowadniać, że masz możliwość spłaty swojego zadłużenia, a firma pożyczkowa nie będzie nalegała na udostępnianie dokumentów poświadczających zarobki i wypłacalność. Brak sprawdzania w bazach znacznie przyspiesza otrzymanie pożyczki i jest wygodne dla osób, którym zależy na czasie. Nie zawsze przecież możesz poczekać na decyzję, a pożyczki bez baz są udzielane właściwie na bieżąco. Decyzję można otrzymać nawet w kilka minut od momentu wysłania wniosku. Mogłoby się wydawać, że to rozwiązanie idealne, ale nie do końca takie jest, bo brak weryfikacji sprawia, że pożyczkę może otrzymać właściwie każdy – również ktoś, kogo sytuacja finansowa nie jest na tyle dobra, by mógł łatwo i bez większych problemów spłacić swoje zadłużenie. Krótki czas spłaty jeszcze bardziej wszystko komplikuje. Przy takiej pożyczce po prostu musisz mieć pewność, że zdążysz pozyskać wystarczającą ilość pieniędzy w stosunkowo krótkim czasie. To rozwiązanie ma zarówno plusy, jak i minusy, więc trzeba być tego świadomym. Więcej o takich pożyczkach, zasadach ich udzielania oraz warunkach przeczytasz na 7pozyczki.pl/pozyczki-bez-baz.

Co zrobić, żeby nie wpaść w długi?

Pożyczanie pieniędzy jest teraz stosunkowo proste, ale znacznie trudniej prezentuje się kwestia spłaty. Im więcej pożyczysz, tym mocniej musisz się starać, by uwolnić się od swoich długów. Czasami może to być naprawdę problematyczne. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest realna ocena swojej sytuacji finansowej. Pożyczki bez baz są udzielane z dużą dozą wiary w możliwości i rzetelność klientów. Takie pożyczki nie są restrykcyjnie weryfikowane, tj. firmy pożyczkowe nie oceniają wnikliwie możliwości swoich klientów oraz ich podejścia do kwestii pożyczania. Dlatego też najważniejszy krok to zrobienie sobie bilansu zarobków i wydatków. Warto policzyć, ile tak naprawdę zostaje Ci na życie po każdym miesiącu, żeby upewnić się, czy potrafisz bez problemu wygospodarować kwotę potrzebną na spłatę pożyczki bez baz.

Drugi krok to terminowa spłata. Biorąc pożyczkę, musisz mieć pewność, że uda Ci się ją spłacić. Nie możesz w to powątpiewać, bo jeśli tylko pojawi się jakiś cień niepewności, to oznacza to, że Twoja sytuacja nie jest do końca tak dobra, jak Ci się mogło początkowo wydawać. Upewnij się więc, że Twój budżet będzie w najbliższym czasie pozwalał na bezproblemowe oddanie pieniędzy. Jeśli nie zapowiada się na dodatkowe dochody, to taka sytuacja jest raczej mało realna.

Może się zdarzyć, że będziesz mieć problem w spłacie pożyczki bez baz, a jeśliby się tak stało, warto skorzystać z refinansowania pożyczki. To rozwiązanie jest znacznie lepsze niż zarzucenie spłaty. Nie możesz się łudzić, że firma pożyczkowa zapomni o Twoim zadłużeniu. Tak się nie stanie – zobowiązanie się powiększy i skończy się to dla Ciebie długami oraz wpisem do rejestru dłużników. Trafienie do takiego rejestru uniemożliwi Ci w przyszłości wzięcie innej pożyczki, kredytu, a nawet rat na sprzęt. Czasami taka jedna nieprzemyślana decyzja może całkowicie zmienić Twoje życie. Mimo iż w przyszłości Twoja sytuacja finansowa może się znacznie polepszyć, przeszłość w postaci długów będzie ciążyła nad Twoim nazwiskiem i z dużym prawdopodobieństwem uniemożliwi wykonanie takiego kroku jak zakup mieszkania czy samochodu na raty.

Co, kiedy nie możesz spłacić pożyczki?

Jeśli wiesz, że nie możesz spłacić swojej pożyczki bez baz w terminie, warto jak najszybciej skontaktować się z firmą pożyczkową, opisać sytuację i poszukać wspólnie rozwiązania. Instytucje pozabankowe są bardzo pozytywnie nastawione do klientów, którzy chcą współpracować w kwestii spłaty pożyczki i szukają dla nich opłacalnych oraz bezpiecznych rozwiązań, takich jak wspomniane wyżej refinansowanie pożyczki. W wielu firmach można też przedłużyć termin spłaty. Oczywiście będzie się to wiązało z koniecznością wniesienia dodatkowej opłaty, ale przedłuży czas potrzebny na pozyskanie pieniędzy na spłatę. Grunt to podchodzić do pożyczki odpowiedzialnie – nie chować głowy w piasek i nie udawać, że nic Cię nie stało.

Sprawdź, jak wziąć opłacalną pożyczkę. Wejdź na portal 7POŻYCZKI i dowiedz się, w jakich firmach możesz pożyczyć pieniądze najtaniej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ