Gdzie znajdziemy lepsze kursy walut – w kantorze internetowym czy stacjonarnym?

Waluty możemy wymieniać nie tylko w kantorach stacjonarnych. Zanim jednak zdecydujemy się na wymianę, warto sprawdzić, co oferują nam również kantory on-line, które są coraz bardziej popularne.

Wymiana walut nie musi być skomplikowana. Wszystko zależy już od nas – niektórzy preferują wymianę pieniędzy bezpośrednio w kantorze stacjonarnym, na przykład w mieście turystycznym, przy granicy. Inni z kolei decydują się na kantory on-line, które pozwalają nam na wymianę pieniędzy z konta na konto. Każdy z tych kantorów ma swoje plusy i minusy, ale jeżeli chodzi o kursy, to kantor internetowy jest zdecydowanie lepszą propozycją. Dlaczego?

Przede wszystkim kantory internetowe działają on-line, wobec tego nie muszą posiadać swoich siedzib. To automatycznie obniża koszty prowadzenia działalności, ponieważ odpada koszt czynszu, zatrudniania pracownika, również kwestia ochrony obiektu oraz transportu walut. Jednak to jeszcze nie wszystko, niskie ceny wynikają również z szerokiej dostępności kantorów internetowych – inwestycję w infrastrukturę ponosi się tylko jeden raz.

Poza tym kantor internetowy prowadzi transakcje bezgotówkowe. Wobec tego zbędne stają się różnego rodzaju zabezpieczenia takie jak sejfy czy konwoje do przewozu gotówki.

W rezultacie w kantorach internetowych spready, czyli różnice pomiędzy ceną sprzedaży oraz ceną nabycia danej waluty są bardziej korzystne niż w kantorach stacjonarnych oraz w bankach, gdzie również możemy wymieniać waluty bezgotówkowo. Przykładowo, gdy w bankach spready walutowe wynoszą od 5 do 10 procent, a w kantorach stacjonarnych od 1 do 3 procent, w kantorach on-line spread to tylko od 0,3 do 1 procenta.

Zatem wtedy, gdy zależy nam na wymianie waluty bez wysokich kosztów z tym związanych, powinniśmy zapoznać się z ofertami kantorów internetowych. Razem z nimi możemy naprawdę sporo oszczędzić – to kapitalny wybór wtedy, gdy płacimy raty kredytu walutowego, robimy zakupy w zagranicznych sklepach internetowych, pracujemy za granicą i nie chcemy tracić na wymianie walut czy też wtedy, gdy prowadzimy działalność międzynarodową.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ