Bezprzewodowe kamery inspekcyjne - czy warto

Bezprzewodowe kamery inspekcyjne do monitorowania trudno dostępnych miejsc są w stanie dotrzeć wszędzie tam, gdzie wzrok kominiarza nie sięga. Tradycyjne kamery przewodowe jak powszechnie wiadomo ograniczone są kablem, dlatego też nie zawsze można skorzystać z ich dobrodziejstwa.

Uniwersalne kamery do zadań specjalnych

Nowoczesne kamery inspekcyjne coraz częściej działają w dwóch trybach. Pierwszym z nich jest tryb bezprzewodowy w którym to specjalny wyświetlacz LCD pełni tak naprawdę funkcję odbiornika i za pomocą drogi radiowej może połączyć się z kamerą. Drugim rozwiązaniem są oczywiście zwykłe kamery przewodowe, które przytwierdzone są bezpośrednio do rękojeści.

Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać idealny sprzęt. Kamery bez przewodu bardzo często mają mniejsze wymiary, dzięki czemu są w stanie dotrzeć nawet do bardzo trudno dostępnych zakamarków.

Na co zwrócić uwagę wybierając kamerę inspekcyjną?

Dobra kamera inspekcyjna powinna posiadać porządny i czytelny wyświetlacz LCD, który zapewni szybki podgląd obrazu. Przy małej przekątnej ekranu niestety bardzo trudno będzie zlokalizować ewentualne usterki.

Dobra kamera inspekcyjna powinna także opierać się na wysokiej klasie elektronice. Warto zwrócić uwagę na samą średnicę kamery. Na rynku można znaleźć miniaturowe kamery o średnicy 4,5 mm, dzięki którym będzie można dotrzeć do każdego zakamarka.

O czym należy pamiętać?

Większość kamer inspekcyjnych zasilanych jest zwykłymi paluszkami. Można znaleźć jednak modele, które mają własne akumulatorki. W takim wypadku warto zwrócić uwagę na maksymalny czas pracy kamery na jednym ładowaniu.

Aby kamera mogła pracować w ciemnych zakamarkach koniecznie musi posiadać diody LED. Zadbać należy także o to, aby kamera inspekcyjna była odporna na wilgoć i zapylenie. Przy zastosowaniu komercyjnym najlepiej sprawdzą się oczywiście atestowane kamery, które w swojej klasie nie mają sobie równych.

Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać idealną kamerę inspekcyjną powinny skorzystać z fachowego doradztwa. Najbezpieczniejszym wyborem są markowe kamery inspekcyjne, które posiadają kilkuletnią gwarancję.

Kamery inspekcyjne dostępne są w ofercie Pascal s.c..

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ