Piszesz bloga, prowadzisz własny portal a może rozkręciłeś forum tematyczne? Jeśli Twoja strona generuje duży ruch, warto pomyśleć nad spieniężeniem swojego sukcesu. Sposobów na zarabianie na stronie internetowej jest wiele, jednak musisz bardzo dobrze przemyśleć strategię. Niektóre metody pozwolą Ci raz na zawsze zapomnieć o niezapłaconych rachunkach, inne mogą stać się przyczyną masowej ucieczki czytelników z Twojej strony.

Jak zarabiać na stronie internetowej? Sprzedawaj własne usługi lub produkty

To propozycja dla osób, które nie wierzą w pasywne zarabianie i biorą sprawy w swoje ręce. Wybór tematyki strony zwykle nie jest przypadkowy – zapewne piszesz o tym, co najbardziej Cię interesuje i na czym dobrze się znasz. A skoro tak, możesz również stworzyć produkt lub usługę, które sprzedasz dzięki własnej stronie. Tym sposobem nie będziesz zależny od pośredników i zarobisz więcej, niż gdyby dystrybucja odbywała się tradycyjnymi kanałami.

To bardzo popularny pomysł na zarabianie na stronie internetowej, z którego chętnie korzystają polscy blogerzy. Osoby piszące o aranżacji wnętrz, sprzedają na swoim blogu własne dekoracje, meble, a także promują swoje biuro projektowe  lub usługi home stagingu. Z kolei blogerzy z branży finansowej wykorzystują bloga do promocji swoich e-booków o zarabianiu lub oszczędzaniu, albo usług z zakresu doradztwa inwestycyjnego lub kredytowego.

Zarabianie na promowaniu partnerów

Jeśli nie masz czasu na tworzenie własnych produktów i świadczenie usług, możesz zarabiać na stronie, promując działalność swoich partnerów. Możesz pisać recenzje produktów albo artykuły sponsorowane. Możesz również tworzyć porównywarki i rankingi, w których umieścisz linki afiliacyjne do stron swoich partnerów. Dobrym przykładem są rankingi produktów bankowych, w których blogerzy zamieszczają odnośniki  przekierowujące do wniosku o kredyt, lokatę czy rachunek osobisty. Oczywiście zadbaj o to, aby tworzone przez Ciebie treści były wiarygodne, rzetelne i szczegółowo opracowane.

Pasywne zarabianie na stronie internetowej – tablica ogłoszeń

Blog obwieszony reklamami jak choinka albo forum atakujące użytkowników wyskakującymi okienkami? To prosty sposób na utratę nawet najwierniejszych czytelników! Co innego tablica ogłoszeń zawierająca oferty pracy. Co ważne, oferty będą stale aktualizowane, a rodzaj pracy może być dostosowany do tematyki Twojej strony. Piszesz o programowaniu? W takim razie Twoi czytelnicy będą mogli sprawdzić ogłoszenia pracy dla programistów i innych specjalistów z branży IT. Tym sposobem będziesz zarabiać pasywnie za każde kliknięcie, a zarazem unikniesz nachalnego wyświetlania reklam i nie stracisz profesjonalnego wizerunku.

Jest jeszcze jeden sposób na zarabianie na stronie internetowej, ale który możesz wykorzystać dopiero wtedy, gdy domena zacznie generować dochody i zyska szerokie grono stałych czytelników. Otóż możesz sprzedać swój blog, forum czy portal – najlepsze strony są tak wysoko cenione, że po ich sprzedaży autorzy nie muszą pracować przez kilka lat…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ