Wybór konta bankowego może przyprawić o zawrót głowy. Na rynku jest wiele ofert, a każda z nich ma nieco inną charakterystykę. Poszczególne banki starają się wyróżnić wśród konkurencji dodatkowymi premiami, brakiem jakichkolwiek opłat za prowadzenie konta czy nowoczesnymi rozwiązaniami. A więc w jakim banku najlepiej założyć konto osobiste? Trudno znaleźć uniwersalną odpowiedź na to pytanie, ale poniżej podpowiadamy, na jakie kwestie warto zwrócić szczególną uwagę.

Przystępność platformy online i aplikacji

To cecha, której nie znajdziesz w większości rankingów kont osobistych. Zestawienia zwykle bazują na danych z oferty samego banku – na suchych informacjach. To zrozumiałe, bo ciągłe aktualizowanie rankingów wymaga prostej metodologii. Z tego też jednak powodu rankingi nie powinny być jedynym źródłem informacji. Jeśli zastanawiasz się w którym banku otworzyć konto osobiste, koniecznie sprawdź również jakość platformy online i aplikacji.

Szukasz wygodnego, nowoczesnego i bezpiecznego konta bankowego? Sprawdź Konto Dla Młodych w PKO BP!

Rozwiązania sieciowe i mobilne są dziś standardem w bankowości i każdy poważny bank musi dostarczać takie narzędzia. Niemniej, nie zawsze są one wysokiej jakości. Niektóre aplikacje mają tendencję do wolnego działania i zawieszania się, a inne po prostu są mało intuicyjne. Nawet jeżeli do tej pory nie korzystałeś zbyt dużo z aplikacji, prawdopodobnie niebawem zaczniesz, bo bankowość zmierza właśnie w stronę mobilności. Przed wyborem banku pamiętaj więc, by zapoznać się z opiniami na temat „apki” oraz konta internetowego.

W jakim banku otworzyć konto osobiste, by mieć dostęp do sprawnych i wygodnych platform? Poza opiniami możesz również sprawdzić wersje demo dostępne na stronach banków. Natomiast opinie o aplikacji znajdziesz w samych sklepach z aplikacjami na Twoich telefonie, czyli w Sklepie Play lub AppStore.

Nowoczesne formy płatności

Radzimy też przyjrzeć się nowoczesnym metodom płatności. Coraz powszechniejsze staje się regulowanie opłat za pomocą płatności zbliżeniowej telefonem, np. przy użyciu systemu Android Pay. Bardzo wygodne są też płatności w systemie Blik. W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste? Oczywiście w takim, który wspiera te rozwiązania. Płacenie za pomocą Blika jest jeszcze wygodniejsze niż korzystanie z kodów SMS-ów.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Z pewnością na dostępność bankomatów. Niestety większość banków wciąż pozwala na darmowe wypłaty tylko w niektórych maszynach, a za resztę pobiera prowizję. Zdarzają się nawet prowizje określone procentowo, co może być dotkliwe przy dużej wypłacie.

Bankomaty powinny mieć wpływ na wybór konta osobistego przede wszystkim dla osób, które dużo podróżują poza dużymi ośrodkami miejskimi. W małej miejscowości czy na obrzeżach miasta czasem trudno znaleźć „swój” bankomat. Jeśli natomiast większość czasu spędzasz w Poznaniu, Krakowie czy Warszawie, kwestia bankomatów ma znaczenie drugorzędne. Z pewnością w pobliżu znajduje się bankomat, z którego będziesz mógł korzystać za darmo, bez względu na wybór banku.

Link w tekście jest sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ