Sposób na proste fakturowanie

Czy proste i szybkie fakturowanie jest możliwe? Oczywiście, że tak. Wystarczy tylko odpowiednie narzędzie, które będzie w pełni funkcjonalne, a tym samym przydatne w prowadzeniu działalności gospodarczej. Chociaż na rynku jest duży wybór różnych programów to my zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy MEGA-TECH, która opracowała uznane przez przedsiębiorców oprogramowania. O czym mowa? Już przybliżamy funkcjonalności znanych programów do wystawiania faktur i nie tylko.

Z jakich programów do faktur mogę skorzystać?

Łódzka firma opracowała dwa oprogramowania, a mianowicie program do faktur Faktura Small Business oraz program magazynowy Faktura Small Business Handel. Oba programy są dedykowane małym i średnim i przedsiębiorcom, którym zależy na szybkim i prostym fakturowaniu. Jak wiadomo obecnie rzadko, który przedsiębiorca może narzekać na nadmiar wolnego czasu, dlatego też warto skorzystać z narzędzi, które wykonują większą cześć pracy za niego. Programy stworzone przez MEGA-TECH stale są aktualizowane o nowe przydatne funkcjonalności, a wsród nich na wyróżnienie zasługują chociażby:

 • szybkie wystawianie faktur poprzez np. Pobranie danych kontrahenta z GUS na podstawie jedynie jego numeru NIP,
 • generowanie wszystkich podstawowych rodzajów dokumentów, czyli np. faktur VAT, korekt, proform, refaktur, WDT, eksportowych, paragonów fiskalnych czy JPK_VAT,
 • bezpieczne przechowywanie danych i ich archiwizacja w postaci tzw. eArchiwum,
 • zgodność z obowiązującymi regulacjami,
 • dostosowanie do firm będących czynnymi podatnikami VAT i przedsiębiorców zwolnionych z VAT,
 • możliwość personalizacji logo, czcionki itp.,
 • opcja tworzenia kompletu produktu z kilku różnych dostępnych towarów,
 • tworzenie kartotek produktów, klientów, cennika, ofert, zamówień,
 • możliwość naliczania rabatów, wystawiania cyklicznych faktur,
 • bieżąca weryfikacja stanów magazynowych,
 • wystawianie dokumentów kasowych KP, BP, KW, BW

Wersja sieciowa dostępna z każdego miejsca na świecie

Czy program do fakturowania może być na tyle funkcjonalny, żeby można było korzystać z niego z każdego miejsca na świecie? Tak jest to możliwe. Wystarczy odpowiedni serwer zewnętrzny, na którym zostanie umieszczona baza danych oraz dostęp do internet. Dodatkowo jeżeli program do wystawiania faktur posiada wersję sieciową, wówczas przedsiębiorca nie musi martwić się o duplikację informacji, danych do faktur, czy samych dokumentów fakturowych. Wystawianie faktur jest wówczas dostępne na wielu różnych urządzeniach, które podłączone są do jednej wspólnej bazy danych. Wystarczy jedynie mieć odpowiednio wykupioną ilość licencji. W przypadku programów MEGA-TECH opcje te są jak najbardziej dostępne. Zapracowany przedsiębiorca nie musi więc wszystkiego zostawiać na swojej głowie. Do programu mogą mieć dostęp także inne osoby, które np. na codzień mają styczność ze sprzedażą bez obaw o duplikację treści, czy utratę istotnych informacji.

Wybór najlepszego oprogramowania fakturującego może nie być oczywisty na pierwszy rzut oka. Możemy zastanawiać się czy potrzebna jest nam wersja rozbudowana z magazynem, czyli Faktura Small Business Handel? Czy może w zupełności wystarczy ta podstawowa do faktur, czyli Faktura Small Business? Nawet jeżeli już korzystamy z jakieś programu lub po prostu rozglądamy się za tym najlepszym, to warto przetestować za darmo oba zaproponowane rozwiązania i odpowiedzieć sobie na pytanie, która opcja będzie najlepsza dla firmy. Na dobrą decyzję nigdy nie jest za późno.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ