Polacy coraz rzadziej chcą wyjeżdżać do pracy za granicę w pojedynkę. Zgodnie z powiedzeniem „w grupie siła” namawiają na wspólną emigrację partnera lub współmałżonka. W ten sposób zapewniają sobie większe bezpieczeństwo i nie dopuszczają do fatalnej w skutkach rozłąki. Również pracodawcy dostrzegli ten trend, dlatego w ogłoszeniach coraz częściej pojawia się fraza praca dla par – Holandia jest jednym z tych, krajów, w których można bez problemu znaleźć zatrudnienie razem z małżonkiem.

Praca dla par za granicą – dlaczego warto szukać takich ofert?

Chcemy Ci przedstawić oferty pracy dla par w Holandii. Dlaczego akurat dla par? Otóż długotrwała separacja partnerów związana z emigracją zarobkową rzadko kończy się dobrze. Wyjechał do pracy do Niemiec, znalazł sobie kochankę i porzucił rodzinę; wyjechała, by zarobić na rodzinę, słuch po niej zaginął; miała wyjechać na krótko, a jej pobyt za granicą trwa już 5 rok… Na internetowych forach takie tematy nie należą do rzadkości.

Choć Polacy właściwie od zawsze wyjeżdżali na Zachód za chlebem, szczególne nasilenie zjawiska nastąpiło w roku 2004, gdy przed polskimi pracownikami otwarto granice Wielkiej Brytanii i Irlandii. Dziś dorosłe „Eurosieroty” z tamtego okresu w gorzkich słowach wypowiadają się o emigracji rodziców i nie kryją głębokiego żalu. Na szczęście obecnie coraz więcej osób decyduje się wyjechać do pracy z partnerem, małżonkiem. Wspólny wyjazd to także większe bezpieczeństwo, mniejsze ryzyko oszustwa, większe pieniądze i więcej możliwości.

Praca dla par – Holandia. Oferty z ogłoszeń internetowych

Poniżej prezentujemy kilka ofert pracy dla par w Holandii, które najczęściej pojawiają się na portalach ogłoszeniowych. Zwykle pracodawcy zapewniają płatne zakwaterowanie, wynagrodzenie płatne tygodniowo (kwoty brutto), legalne zatrudnienie z ubezpieczeniem.

Holandia praca dla par przy zbiorach pieczarek – pensja 9,11 euro za godzinę, zakwaterowanie ok. 72 euro tygodniowo, wymagane doświadczenie i podstawowa znajomość języka (angielski lub holenderski).

Holandia praca dla par przy pakowaniu kanapek – pensja 9,87 euro za godzinę, zakwaterowanie 90 euro na tydzień, wymagana komunikatywna znajomość języka angielskiego lub niemieckiego.

Holandia praca dla par przy produkcji towarów spożywczych – wspólne zakwaterowanie w dobrze wyposażonych mieszkaniach (płatne), zorganizowany przejazd z Polski na miejsce, możliwość nadgodzin i pracy w weekendy, także bez znajomości języka i doświadczenia, wymagana możliwość podjęcia pracy na minimum 3 miesiące.

Holandia praca dla par w magazynie spożywczym – pensja 10,69 euro na godzinę, dodatki świąteczne, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych, wymagany komunikatywny język angielski, mile wdziane prawo jazdy.

Holandia praca dla par w ogrodnictwie przy kwiatach –  pensja 9,04 euro za godzinę, zapewnione wspólne zakwaterowanie dla pary i przejazd do Holandii, wymagana podstawowa znajomość języka angielskiego.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ