Pożyczki online są jedną z bardziej elastycznych ofert na rynku usług pozabankowych i w zasadzie przeciwieństwem tradycyjnego kredytu, gdzie klient musi zaakceptować warunki stawiane przez instytucję finansową. W przypadku chwilówki ofertę można modyfikować, dopasowując ją do własnych potrzeb.

Pożyczka online to nie tylko krótkoterminowa umowa, która nie obciąża domowego budżetu na kolejne lata. W przeciwieństwie do tradycyjnego kredytu, przy tego rodzaju ofercie, decydujące zdanie ma klient. Wybiera nie tylko kwotę, ale również deklaruje czas, w którym będzie mógł uregulować należność.

Jak dopasować pożyczkę do własnych możliwości?

Przede wszystkim ważne jest, aby wiedzieć, jaka kwota wystarczy na pokrycie wydatków – nie tylko tych nieplanowanych, ale również nadarzających się okazji, z których warto skorzystać. Dopiero wtedy można przeprowadzić symulację, czy całkowity koszt pożyczki (w zakładanej kwocie) będzie możliwy do spłaty. Każda umowa kredytowa zawiera prowizję i odsetki – za wyjątkiem pierwszej pożyczki dla nowych użytkowników, w której RRSO wynosi 0% pod warunkiem terminowej spłaty. Trzecim krokiem jest określenie czasu potrzebnego na zgromadzenie środków na spłatę zadłużenia. Właśnie te zalety świadczą o elastyczności oferty, którą można modyfikować na każdym etapie. Oczywiście zgodnie z zasadami określonymi przez pożyczkodawcę – maksymalną kwotą i terminem spłaty. To, co różni pożyczki w kuki.pl od innych ofert na rynku, to możliwość aż dwukrotnego przesunięcia terminu spłaty.

Kiedy skorzystać z przedłużenia terminu spłaty pożyczki?

Wypełniając wniosek pożyczkowy, za każdym razem należy określić termin spłaty. To bardzo proste – wystarczy skorzystać z kalkulatora kosztów pożyczki zamieszczonego na kuki.pl. Niestety rzeczywistość i nieprzewidziane sytuacje mogą zweryfikować plany i postanowienia. Zdarza się, że pieniądze przeznaczone na spłatę długu, trzeba wydać np. na naprawę samochodu lub zakup nowej pralki. Niekiedy też okres np. 30 dni okazuje się niewystarczający, aby wyjść z przejściowych kłopotów finansowych.

W takiej sytuacji należy skorzystać z przesunięcia terminu – to znacznie lepsza i tańsza opcja niż kolejny zaciągnięty dług. W ten sposób można zyskać nie tylko czas, konieczny do zebrania odpowiednich środków, ale też ustabilizować własną sytuację finansową. Spirala ciągłego zadłużania się jest bardzo niebezpieczna i często trudno z niej wyjść. Dlatego opcja przedłużenia terminu spłaty jest właśnie tą, z której należy skorzystać. Proces jest bardzo prosty – wystarczy zalogować się na własne konto użytkownika i postępować zgodnie z zawartymi wskazówkami. Co ważne – nie trzeba się z tej decyzji tłumaczyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ