Pięć powodów, dla których warto skorzystać z fakturowania dla firm

Faktoring to usługa, która rozwiązała problemy wielu przedsiębiorstw. Korzystają z niej przede wszystkim małe i duże firmy, które chcą nie tylko utrzymać swoje finanse na stałym poziomie, ale również się rozwijać. Finansowanie firm to łatwy i szybki sposób na poprawienie ich kondycji.

Czym jest faktoring firm?

Usługi fakturowania firm świadczone są przede wszystkim przez firmy faktoringowe. Ich zadaniem jest odkupienie przedterminowych faktur od firmy, która wystawiła je na swoich kontrahentów. Firma faktoringowa przekazuje środki niemal natychmiast, natomiast faktorant zwraca je, gdy jego klient ureguluje fakturę. Faktoring dzieli się na trzy rodzaje pod względem poniesionego ryzyka podczas transakcji. Są to:

  • faktoring niewłaściwy – kiedy firma faktoringowa może żądać zwrotu środków, jeśli kontrahent nie ureguluje płatności
  • faktoring właściwy – kiedy ryzyko niewypłacalności kontrahenta spada na firmę faktoringową
  • faktoring mieszany – łączący obie te formy, którego zasady regulowane są w umowie.

Pięć korzyści z fakturowania dla firm

  1. Poprawa płynności finansowej przedsiębiorstwa – kiedy klient spóźniał się z zapłatą faktury odbijało się to niekorzystnie na finansach firmy. Często zdarzało się, że na jej koncie powstały zaległości, ponieważ nie zdążyła na czas uregulować swoich zobowiązań. Faktoring sprawia, że firma otrzymuje pieniądze niemal natychmiast.
  2. Szybki dostęp do środków finansowych – korzystając z https://nfg.pl/ firma może być pewna, że pieniądze za faktury otrzyma w bardzo krótkim czasie.
  3. Możliwość wydłużenia terminu płatności za sprzedaż usług i towarów – wielu klientów często rezygnuje, kiedy nie ma takiej możliwości. Zapewnienie im takiego elementu oferty sprawi, że firma zyska nowych kontrahentów.
  4. Stały dopływ kapitału obrotowego – korzystnie wpływa na rozwój przedsiębiorstwa.
  5. Możliwość przeniesienia ryzyka niewypłacalności kontrahenta na faktora (w zależności od rodzaju wybranego faktoringu).
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ