Jeszcze kilkanaście lat temu pieniądze można było legalnie wymienić jedynie w państwowym banku, a alternatywą dla nich było skorzystanie z nielegalnych usług cinkciarzy. Jednak obecnie istnieje wiele różnych sposobów na bezproblemową wymianę walut. Transakcje tego typu przeprowadzane są nie tylko w bankach, ale również tradycyjnych placówkach wymiany walut oraz e-kantorach. To właśnie kantory internetowe są obecnie najbardziej opłacalnym sposobem na korzystną wymianę pieniędzy.

Sprawdzanie kursów z pomocą https://kantorlista.pl

Niezależnie od celu, w jakim dokonywana jest wymiana pieniędzy, warto zakupić je po możliwie najbardziej korzystnym, najniższym kursie. Dzięki temu na dokonaniu transakcji międzynarodowej czy zrobieniu zakupów w zagranicznym portalu można znacznie więcej zaoszczędzić. Zarówno kantory internetowe, stacjonarne oraz banki oferują wymianę walut po różnych kursach, ponieważ każda z jednostek komercyjnych może je ustalić we własnym zakresie. Tabelę dotyczącą tych danych zobaczyć można na stronie serwisu https://kantorlista.pl, a różnice w ofertach banków, kantorów stacjonarnych oraz internetowych mogą się bardzo między sobą różnić.

Sprawdź spread walutowy za pośrednictwem https://spred.pl

Wszystkie jednostki oferujące zakup walut, zarabiają na tzw. spreadzie. Stanowi on różnicę pomiędzy kosztem zakupu i sprzedaży każdej waluty. Im niższy jest spread, tym niższy będzie zarobek banku lub kantoru, przez co ich klient odniesie mniejszą stratę. Duże różnice w spreadzie pomiędzy bankami a kantorami internetowymi wynikają z kilku czynników. Przede wszystkim banki mają znacznie wyższe koszty prowadzenia działalności, niż ma to miejsce w przypadku e-kantorów. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że banki przez wiele lat przyzwyczajone były do wyłączności na wymianę walut i nie jest im po drodze obniżenie kursów. Wysokość spreadu zarówno w bankach, jak i kantorach internetowych sprawdzić można za pośrednictwem serwisu https://spred.pl, będącym jedną z najstarszych i najlepszych polskich porównywarek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ