Rozwój osobisty to chyba jedno z najbardziej popularnych haseł wyszukiwanych w internecie. Ludzie dosłownie oszaleli na punkcie samorozwoju, chcą być coraz lepszą wersją siebie, lepiej poznać swoje potrzeby, pozbyć się złych nawyków a wypracować te zdrowe, oraz dowiedzieć się, jak żyć długo i szczęśliwie. Być może stąd tak duża popularność książek z dziedziny rozwoju osobistego i poradników psychologicznych. Ludzie szukają w nich porad i wskazówek, a czasami nawet pomoc w rozwiązywaniu różnych bardzo trudnych życiowych problemów. Przyznać trzeba, że niektóre tytuły są rzeczywiście godne polecenia, a w środku książki znajdziemy solidną dawkę bardzo rzetelnej wiedzy. Tak jest na przykład w odniesieniu do książki ” Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały”, która pomaga wielu rodzicom lepiej komunikować się ze swoimi pociechami.

Rozwój osobisty książki

Co zatem znajdziemy na półkach w dziale rozwoju osobistego? Z pewnością będzie tam mnóstwo książek o tym, jak być bardziej asertywnym i nauczyć się odmawiać. Dla osób, które mają tendencje do tego, aby brać na siebie zbyt wiele, takie książki mogą być rzeczywiście bardzo pomocne i rozwijające. Sporo pozycji dotyczy tematu motywowania siebie, szukania celu i pasji, zajęć które przyniosą prawdziwą satysfakcję i zadowolenie. Współcześnie tak modne jest to, by podążać za głosem swojego serca w kwestiach zawodowych, a nawet rozwijać swój własny biznes, że pojawiają się również książki na ten temat. Generalnie rzecz biorąc rozwój osobisty to tak szeroka dziedzina, że ciekawych książek jest tam naprawdę mnóstwo.

Jak mądrze czytać książki dotyczące rozwoju osobistego?

Wszystkie książki dotyczące rozwoju osobistego trzeba jednak czytać mądrze. Co to w ogóle znaczy? Na początek warto uświadomić sobie, że od samego czytania jeszcze nic się w niczym w życiu nie zmieniło. Owszem, książka może być zalążkiem dobrych decyzji, może być wspaniałą inspiracją, kiedy człowiek szuka jakiegoś drogowskazu. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że są osoby dla których sensem życia jest czytanie poradników psychologicznych. Na fali nowo przeczytanej książki, w której autor opisał często poruszające historie osobiste, mają oni ochotę wywrócić swój świat do góry nogami, całkowicie odmienić swoje życie… Często jednak zapał mija bardzo szybko, bo jest tylko sztucznie podsycany przez pełną emocji książkę. Zdecydowanie warto o tym pamiętać i nie wpaść w pułapkę szukania mądrości życiowych tylko i wyłącznie w poradnikach i książkach rozwojowych.

Gdzie kupić dobre książki o rozwoju osobistym?

Aby zatem sięgać po rzeczywiście wartościowe tytuły, z tej jakże bogatej oferty, warto wcześniej poczytać trochę w internecie, poszperać na portalach o rozwoju osobistym, które polecają sensownych autorów. W przypadku poradników psychologicznych lepiej nie kupować w ciemno, a zapoznać się z kilkoma opiniami. Jest wtedy większa szansa na to, że zamiast banałów, otrzymamy naprawdę wartościową treścią. Książki warto kupować tanio w księgarni wysyłkowej livro.pl, która jest doskonale zaopatrzona i ma wiele ciekawych tytułów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ