Kredyt hipoteczny z doradcą kredytowym

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego wymaga rozległej wiedzy ekonomicznej oraz wiąże się z formalnościami. Przeglądając oferty łatwo się zdezorientować, jeżeli nie obserwuje się na bieżąco rynku finansowego. Aby odpowiednio dobrać hipotekę do własnych zarobków, warto skorzystać z usług profesjonalnego doradcy kredytowego. 

Przepisy regulujące doradztwo kredytowe

Wprowadzenie w 2017 roku ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami sprawiło, że doradcami mogą zostać wyłącznie osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje. Obowiązkowe jest uzyskanie pozwolenia od Komisji Nadzoru Finansowego oraz posiadanie nieposzlakowanej opinii. Restrykcyjne regulacje sprawiają, że funkcję doradcy hipotecznego mogą spełniać osoby odpowiednio przeszkolone, które wykazują się rozległą wiedzą dotyczącą finansów i potrafią poprawnie oszacować ryzyko kredytowe.

Czym różni się pośrednik od doradcy kredytowego?

Przede wszystkim pośrednik działa na zlecenie danej firmy, to znaczy, że otrzymuje wynagrodzenie za nakłonienie konsumenta do skorzystania z usług konkretnej instytucji. Tym samym pośrednik musi przedstawić informacje odnośnie swojego pracodawcy, jak również pobieranej prowizji.

Doradca kredytowy działa natomiast niezależnie od konkretnych instytucji oraz przedstawia znacznie szerszą ofertę kredytów. Jego wynagrodzenie opiera się jednak również na prowizji. Jest to zawód uregulowany prawnie, aby zostać doradcą należy zdać egzamin państwowy.

Doradca kredytowy – jaką pomoc możesz uzyskać?

Doradca kredytowy zajmuje się wieloma zagadnieniami dotyczącymi produktów bankowych. Przede wszystkim informuje o aktualnych ofertach na rynku, wyjaśnia kwestie prawne oraz dobiera ofertę dopasowaną do oczekiwań i zarobków klienta.

Pierwsze spotkanie z doradcą ma na celu zapoznanie się z sytuacją majątkową klienta, dlatego można spodziewać się pytań dotyczących zarobków oraz celu, na jaki zostanie zaciągnięty kredyt. Po uzyskaniu wymaganych danych pracownik znajduje najdogodniejsze oferty na rynku oraz doradza w sprawie sporządzenia umowy przedwstępnej. Warto wiedzieć, że doradca może pomóc także w negocjacjach z daną instytucją bankową, wypracowując tym samym lepszy kompromis dla klienta.

Doradca kredytowy jest nieocenionym wsparciem dla osób, które zawodowo nie zajmują się finansami. Pracownik dysponuje nie tylko rozległą wiedzą, ale przede wszystkim pomoże wybrać najbardziej opłacalny kredyt hipoteczny spośród ofert dostępnych na rynku. Jeżeli szukają Państwo profesjonalnego doradcy, zapraszamy do zapoznania się ze stroną trinity finance.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ