Kredyt na samochód, pożyczki na telewizor, remont i wakacje… Spłacanie kilku różnych zobowiązań jest nie tylko kłopotliwe, ale przede wszystkim mocno uderza po kieszeni. Wszak oprócz oprocentowania nominalnego każda pożyczka może generować koszty dodatkowe w postaci prowizji, opłaty rejestracyjnej, ubezpieczenia, opłaty operacyjnej, etc. W dodatku jeśli nie masz ustawionego polecenia zapłaty, możesz łatwo zapomnieć o kolejnych ratach i terminach spłaty pożyczek. Warto zatem rozważyć zamianę kilka różnych długów w jeden kredyt konsolidacyjny. PKO to jeden z wielu banków, który udostępnia klientom takie rozwiązanie. Ale czy to na pewno się opłaca?

Pożyczka konsolidacyjna w PKO – korzyści dla kredytobiorcy

PKO Bank Polski może Ci zaproponować pożyczkę konsolidacyjną na spłatę kredytów i pożyczek zaciągniętych w innych bankach i firmach pożyczkowych. Konsolidacja jest dostępna dla nowych klientów i bank nie wymaga założenia konta w PKO BP – tym samym nie musisz martwić się opłatami związanymi z utrzymaniem kolejnego rachunku osobistego.

Co ważne, kredyt konsolidacyjny w PKO możesz spłacić przed terminem bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów za wcześniejsze oddanie pieniędzy. W dodatku bank umożliwia wakacje kredytowe, podczas których możesz zawiesić spłatę pożyczki na 3 miesiące. Możesz też wykupić ubezpieczenie (nie jest obowiązkowe), które zabezpieczy Cię na wypadek problemów ze spłatą rat.

Uwaga – kredyt konsolidacyjny PKO możesz przeznaczyć nie tylko na spłatę dotychczasowych zobowiązań. Oferta banku zakłada możliwość dobrania dodatkowej kwoty na dowolny cel w wysokości do 25% sumy konsolidowanych pożyczek. Jeśli zatem chcesz spłacić zobowiązania o wartości 40 000 zł, możesz otrzymać dodatkowe 10 000 zł, co oczywiście podwyższy ratę kredytu konsolidacyjnego.  

Warunki kredytowania pożyczki konsolidacyjnej PKO

W banku PKO BP możesz podpisać umowę kredytową o wartości od 1000 do 120 000 zł, przy czym konsolidacja może dotyczyć zarówno kredytów i pożyczek bankowych, jak i pożyczek ze SKOK-ów i parabanków. Maksymalny termin spłaty wynosi 10 lat, zatem masz do czynienia z typowym kredytem długoterminowym.

Aby sprawdzić aktualne oprocentowanie, zajrzyj na stronę banku – oczywiście najbardziej istotna jest stawka rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, w której zawierają się wszystkie koszty kredytu. Zanim jednak umówisz się na spotkanie z doradcą (kredyt nie jest dostępny przez Internet), weź pod uwagę swoją historię kredytową i osiągane dochody.

Wbrew temu co sądzą niektórzy, konsolidacja nie jest przeznaczona dla osób „pod kreską”, które nie radzą sobie ze spłatą kilku pożyczek naraz. Kredyt konsolidacyjny PKO mogą uzyskać jedynie klienci o pozytywnej ocenie zdolności kredytowej. Bank przeanalizuje Twoją sytuację finansową na podstawie raportu z BIK, dlatego nie ukryjesz żadnej niespłaconej pożyczki, zaległych rat czy zajęcia komorniczego. Jeśli nie masz konta osobistego w PKO BP, wówczas do oceny zdolności kredytowej bank będzie wymagał wyciągu z konta za ostatnie trzy miesiące i/lub deklaracji PIT.

[Głosów:13    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ