Czy pożyczki pozabankowe są w stu procentach bezpieczne?

Pożyczki pozabankowe stanowią coraz większą konkurencję dla ofert bankowych. Czy jednak każda pożyczka oferowana przez firmę pozabankową jest bezpieczna?

Dzięki pożyczkom pozabankowym można pozyskać pieniądze na dowolny cel praktycznie od zaraz – zarówno przez internet, jak również w stacjonarnych punktach obsługi. Oprócz chwilówek, z którymi pożyczki pozabankowe są kojarzone, do dyspozycji mamy także pożyczki ratalne, na przykład takie jak w serwisie kokos.pl, które można spłacić nawet w przeciągu 2 lat.

Na polskim rynku działa pełna gama pozabankowych firm pożyczkowych, które kuszą klientów swoimi ofertami. Czy jednak każda z nich jest godna zaufania?

Pozabankowo nie znaczy niebezpiecznie

Wiele osób kojarzy firmy pozabankowe z firmami o niskim poziomie zaufania w porównaniu z bankami. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w mediach od czasu do czasu słyszymy o oszustwach związanych z pożyczkami pozabankowymi, na przykład o wyłudzeniach danych, wprowadzeniu w błąd pożyczkodawców, wysokich kosztach, które zostały naliczone bez wiedzy klienta.

W rzeczywistości jednak korzystanie z usług firm pozabankowych wcale nie oznacza zwiększonego ryzyka – oczywiście, wszystko zależne jest jednak od tego, na jaką ofertę się zdecydujemy.

Jak bezpiecznie pożyczać pieniądze pozabankowo?

Przede wszystkim musimy wybrać taką firmę pozabankową, która jest godna zaufania i działa na rynku od dawna. Dobrym przykładem jest kokos.pl, który na polskim rynku ma już wyrobioną markę. To sprawdzona, godna zaufania firma pożyczkowa, która specjalizuje się w oferowaniu atrakcyjnych pożyczek ratalnych.

Aby mieć pewność, że firma pożyczkowa jest bezpieczna, warto poszukać w internecie opinii na jej temat. Gdy są przeważająco pozytywne, wtedy to bezpieczna oferta. Gdy jednak nie znajdujemy żadnych opinii albo są one mieszane, lepiej zrezygnować z danej oferty.

Dla pewności możemy także skorzystać z listy ostrzeżeń publicznych KNF – jeśli firma pożyczkowa znajduje się na liście, nie powinniśmy korzystać z jej usług.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ