Limit kredytowy może kojarzyć się z instytucją bankową, wieloma formalnościami, wysokimi kosztami. Do niedawna podobnie postrzegana była także pożyczka, jednak zmieniło się to pod wpływem możliwości, jakie niesie za sobą Internet. Które z tych dwóch rozwiązań jest lepsze dla osoby, która potrzebuje dodatkowych środków?
Limit kredytowy = bank?
Warto na samym początku zastanowić się, czy limit kredytowy musi być usługą świadczoną przez instytucję bankową. Okazuje się, że na rynku istnieją firmy, które przyznają klientom limity kredytowe – tak jest chociażby w przypadku euroloan.pl. Cała procedura wygląda podobnie jak przy zwykłej pożyczce przez Internet. Zainteresowana osoba wchodzi na stronę portalu, zaznacza odpowiednią opcję, wybiera preferowaną kwotę limitu i składa wniosek. Instytucja decyduje, czy limit kredytowy zostanie przyznany, chociaż na ogół nie ma z tym większych problemów – warto zwrócić uwagę na fakt, że euroloan.pl nie wymaga żadnych zabezpieczeń.
Rosnąca popularność instytucji pozabankowych
Pożyczki udzielane przez instytucje pozabankowe szybko zyskały na popularności. Zaciągnięcie zobowiązania u prywatnego pożyczkodawcy wiąże się zazwyczaj z mniejszymi formalnościami. Początkowo wiele osób mogło obawiać się o bezpieczeństwo tego rodzaju usługi, a także np. o wiarygodność takich instytucji. Z czasem jednak instytucje pozabankowe w kwestii bezpieczeństwa i zaufania szybko nadrobiły dystans, które dzielił je do tej pory od banków. Dodatkową zaletą pożyczek pozabankowych jest zresztą fakt, że w większości wypadków wszystkich formalności można dokonać za pośrednictwem sieci internetowej. To znacznie przyspiesza cały proces, a klientom zaoszczędza czasu i nerwów, jakie straciliby podczas oczekiwania w długiej kolejce. Pożyczka online stała się usługą, z której powszechnie korzysta mnóstwo osób. W porównaniu do pożyczki przez Internet stosunkowo małą popularnością cieszy się limit kredytowy zaciągany u instytucji pozabankowej. Okazuje się, że niesłusznie, bo w niektórych sytuacjach może być znacznie lepszym rozwiązaniem.
Czym różni się limit kredytowy od pożyczki?
Pożyczka to jednorazowo przyznana kwota pieniędzy, którą klient musi zwrócić w odpowiednim czasie; pożyczkobiorca zobowiązany jest również do pokrycia kosztów, na co wyraża zgodę przy zawieraniu umowy. To z kolei oznacza, że jeśli klient pożyczy określoną sumę pieniędzy, ale dojdzie do wniosku, że potrzebuje jednak nieco więcej gotówki – musi złożyć kolejny wniosek. Limit kredytowy umożliwia kilkukrotne pobieranie pieniędzy – wystarczy zawnioskować o odpowiednio wysoką kwotę (np. we wspomnianym już euroloan.pl jest to nawet 20 000 zł). Klient jest zobowiązany zwrócić jedynie te środki, których wypłatę faktycznie zlecił, a jednocześnie nie musi martwić się o to, że w razie potrzeby będzie musiał składać kolejny wniosek. To komfortowe rozwiązanie dla osób, które nie są pewne, jaka kwota pieniędzy będzie im ostatecznie potrzebna ; zaciągnięcie limitu kredytowego uwalnia ich od konieczności czekania na kolejną decyzję kredytową. Co ważne, proces zaciągania limitu kredytowego różni się jedynie nieznacznie od tego, w jaki sposób zaciąga się pożyczkę online – więcej na ten temat można przeczytać np. na stronie https://www.euroloan.pl/pozyczki/limit-kredytowy.
Artykuł sponsorowany.