Jeśli wierzyć reklamom, co drugi produkt jest najtańszy na rynku albo wręcz darmowy. Dotyczy to także, a może przede wszystkim, kont bankowych. Brak opłat za prowadzenie i przelewy, bezpłatna karta debetowa – to zbyt piękne, aby było prawdziwe? Wbrew pozorom, darmowe konto internetowe naprawdę istnieje, jednak trzeba je odróżnić od kont „warunkowo bezpłatnych”. Jak je znaleźć?

Bezwarunkowo darmowe konto, czyli rachunek bez żadnych „haczyków”

Na rynku usług bankowych bezwarunkowo darmowe konto to rzadkość. Zazwyczaj bank jedynie daje możliwość uniknięcia opłat, w zamian za spełnienie 1-2 warunków.

Przykład 1: miesięczna opłata za prowadzenie konta wynosi 7 zł, ale klient może jej uniknąć, jeśli na rachunek co miesiąc wpłynie kwota 1000 zł, przy czym pieniądze nie mogą pochodzić z innego konta klienta.

Przykład 2: miesięczna opłata za kartę debetową wynosi 8 zł, ale można jej uniknąć, spełniając dwa warunki:  co miesiąc na rachunek wpłynie kwota 1000 zł i klient zrealizuje 5 płatności BLIKIEM lub kartą debetową.

Spełnienie tych warunków nie wydaje się trudne, o ile klient ma stałą pensję i nie stroni od transakcji bezgotówkowych. Jednak byłoby miło, gdyby bank zapewniał całkowicie darmowe konto internetowe, które nie wymaga zastanawiania się, ile płatności kartą zrealizowałem w tym miesiącu?

O dziwo, ranking rachunków bankowych pokazuje, że takie oferty istnieją. Co prawda jest ich niewiele – zaledwie dwie lub trzy, ale są to całkiem sensowne propozycje. Nie dość, że nic nie płacisz za utrzymanie konta i karty debetowej, to jeszcze banki te zapewniają dodatkowe udogodnienia w postaci np. płatności mobilnych Android Pay, dostęp do internetowego kantora walutowego, kilkaset złotych premii za otwarcie konta czy kilka darmowych transakcji natychmiastowych w miesiącu. Prawda, że wspaniale?

Jak znaleźć całkowicie darmowe konto internetowe?

Po wpisaniu w wyszukiwarkę tej frazy, uzyskasz kilka stron linków odsyłających Cię do najbardziej popularnych ofert z darmowymi kontami bankowymi. Jednak część z nich będzie nieaktualna, a większość będzie zawierała wyżej wspomniane „haczyki”. Dlatego warto polegać na rankingach rachunków bankowych, publikowanych co miesiąc na przeróżnych stronach internetowych, najczęściej blogach (o oszczędzaniu, inwestowaniu, zarządzaniu domowym budżetem) i portalach finansowych.

Ranking przedstawiony jest w formie czytelnej tabeli, podzielonej na najważniejsze pozycje: zalety rachunku, opłaty za otwarcie i prowadzenie konta, opłaty za wydanie i utrzymanie karty płatniczej, opłaty za korzystanie z bankomatów krajowych i zagranicznych czy koszty przelewów.

Oczywiście rachunki umieszczone najwyżej w rankingu zwykle są całkowicie darmowe, te nieco niżej umożliwiają uniknięcie opłat za spełnienie określonych warunków. W rankingu zamieszczone są też bezpośrednie linki do ofert, co ułatwia założenie konta online. Jak widać, znalezienie darmowego konta internetowego o kwestia jednego kliknięcia i przescrollowania strony z tabelą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ