technik kryminalistyki

Technik kryminalistyki wydaje się bardzo ciekawym i intrygującym zajęciem. Zainteresowanie kryminalistyką z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Co za tym idzie coraz więcej osób chętnie wybiera się no taki kierunek studiów. Jaki jest powód? Z pewnością duży wpływ miały na to media. Sherlock Holmes, czy nawet nasze rodowity Ojciec Mateusz. Są to postacie, które są dla wielu osób autorytetem. Czy jednak jest to na pewno dobry wybór? Na czym polega praca technika kryminalistyki? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-technika-kryminalistyki/

Na czym polega praca technika kryminalistyki?

Schemat jest bardzo prosty. Policja otrzymuje zgłoszenie, lub ktoś znajduje zwłoki. Na miejscu zbrodni brak jest świadków, a nagrania z kamer monitoringu nie są dostępne od ręki. W tym momencie wzrok policjantów skupię się na technika kryminalistyki. To on zajmuje się poszukiwaniem dowodów. Do każdego miejsca należy przecież jakoś dojść, do tego pomieszczenia Ktoś wszedł i wyszedł, nigdy nie pojawia się tam w kłębie dymu niczym czarodziej. Technik kryminalistyki zajmuje się szukaniem śladów, łączy je w jedną całość, a wybrane informacje przekazuje dla policji, tak aby mogli oni odnaleźć sprawcę zdarzenia.

Musimy zdawać sobie sprawę, że poszukiwania nie są tak piękne i łatwe jak może się wydawać w serialach czy filmach. Świat nie wygląda tak, jak przedstawiony jest w serialu o Sherlocku Holmesie. Często szukanie z dowodów zajmuje kilka dni czy nawet tygodni. Do tego potrzebnych jest kilkunastu techników, a także wiele cierpliwości i czasu. Nic nie jest takie proste, jak w przypadku filmów czy seriali. Nie zawsze ślady zbrodni czy poszlaki widać na pierwszy rzut oka.

Jakie cechy potrzebne są w takim zawodzie?

Będą to przede wszystkim stalowe nerwy. W takiej pracy często zdarza się, że nie ma czasu nawet na chwilę oddechu na świeżym powietrzu czy krótką przerwę. Jednak to co zobaczyliśmy na miejscu zbrodni może nas czasami zmrozić. Nie każdy nadaje się do takiego zawodu i nie ma w tym nic dziwnego. Nie powinniśmy się jednak załamywać, jeżeli po kilku miesiącach pracy dojdziemy do wniosku, że nie jest to zawód dla nas. W takiej pracy potrzebny jest również silny charakter i odwaga.

Zobacz też: http://www.e-kredytowanie.pl/jak-wyglada-praca-stewardessy/

[Głosów:5    Średnia:3.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ