Jak szybko obliczyć ratę kredytu gotówkowego?

0
1690

Wysokość raty kredytowej to jeden z głównych czynników, które wpływają na decyzję o zaciągnięciu zobowiązania. Zastanawiasz się jak szybko obliczyć ratę kredytu gotówkowego? Możesz zrobić to bez wychodzenia z domu. A wszystko dzięki prostemu narzędziu, jakim jest kalkulator kredytowy online.

Co wchodzi w skład kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych produktów finansowych, po który Polacy chętnie sięgają. Zastrzyk gotówki to wsparcie finansowe, które nie raz okazuje się ostatnią deską ratunku. Warto mieć jednak świadomość, ze zaciągnięcie zobowiązania kosztuje. Jeśli się zdecydujesz na pożyczenie pieniędzy, nie dodajesz samego kapitału, ale kwotę zobowiązania powiększoną o koszty.

Aby wiedzieć, ile kosztuje wzięcie takiego kredytu, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które wpływają na jego całkowity koszt. Należy do nich oprocentowanie. Instytucje finansowe udzielają kredyt  z oprocentowaniem stałym lub zmiennym. To pierwsze oznacza, ze przez cały okres kredytowania wysokość oprocentowania jest na tym samym poziomie. W związku z tym harmonogram rat zostaje ustalony odgórnie, a wysokość rat nie zmienia się.

Natomiast oprocentowanie zmienne oznacza, że wysokość rat może ulec zmianie. Są one zależne od stóp procentowych. Jeśli ulegną one zmniejszeniu, to mniejsza jest rata. Kolejny czynnik to prowizja, czyli kwota, jaką musisz zapłacić w zamian za udzielenie Ci zobowiązania. Prowizja może być różna. Na całkowity koszt kredytu ma także wpływ ubezpieczenie oraz dodatkowe opłaty. Ważny jest także rodzaj rat. Masz do wyboru równe albo malejące

Jak szybko obliczyć ratę kredytu gotówkowego?

Obliczenie rat kredytu gotówkowe, wraz z prowizją czy odsetkami, nie jest wcale prostym zadaniem. Możesz posłużyć się wzorem matematycznym. Jednak jest on dość skomplikowany i może Cię zniechęcić. Innym sposobem jest udanie się do placówki banku i poproszenie przedstawiciela o wyliczenie raty. Wymaga to wyjścia z domu, stania w kolejkach. Na całe szczęście istnieje szybki sposób na obliczenie raty kredytu.

Wystarczy skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator gotówkowy online. Wystarczy mieć tylko połączenie internetowe.  Kalkulator kredytu gotówkowego umożliwia obliczenie całkowitego kosztu zobowiązania, a także poznanie harmonogramu spłaty, czyli wysokości rat w danym miesiącu z podziałem na część kapitałową oraz część odsetkową. Ponadto działa 24 godziny na dobę i to przez 7 dni w tygodniu. Pozwala Ci również na wpisywanie różnych danych, a tym samym wybór najkorzystniejszej oferty, dopasowanej do twoich możliwości finansowych oraz potrzeb.

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego za pomocą kalkulatora?

Kalkulator kredytowy online jest banalny w obsłudze. Aby obliczyć orientacyjną wysokość raty, wystarczy prawidłowo wpisać lub przesunąć za pomocą suwaka parametry, takie jak:

  • Kwotę kredytu, o jaką chcesz wnioskować,
  • okres kredytowania, jakim jesteś zainteresowany,
  • wysokość prowizji,
  • wysokość oprocentowania,
  • rodzaj rat kredytu.

Po wpisaniu tych danych kalkulator wyliczy Ci szacunkową wysokość raty, jaką będziesz musiał płacić.

Co więcej, jeśli będziesz chciał porównać wysokość rat, przy wyższej lub niższej kwocie zobowiązania, to wystarczy, że wpiszesz inne dane.  Dzięki temu możesz sprawdzić kilka opcji. W przypadku, gdy któraś wyda Ci się najlepsza, to masz możliwość zostawienia swojego numeru telefonu przy konkretnej ofercie. Jeśli wpiszesz swój numer, to przedstawiciel zadzwoni do Ciebie i przedstawi szczegółowo ofertę kredytu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ