W co inwestować 10000 złotych?

Odkładanie pieniędzy na rachunek bankowy nie sprawi, że się one pomnożą. Kluczem do sukcesu jest dobry pomysł na zainwestowanie własnych oszczędności. Dlatego też każda złotówka powinna być ulokowana na procent, jeśli liczymy na zysk. Obecnie każdy z nas może inwestować w dostępne na rynku instrumenty finansowe bądź też można skorzystać odpłatnie z doświadczenia eksperta.

Inwestujemy 10000 złotych, tylko w co?

1. Lokaty bankowe, czyli bezpieczne inwestowanie ze stosunkowo małym zyskiem

Popularną i bezpieczną opcją inwestowania pieniędzy jest lokowanie ich na lokacie bankowej, gdzie nawet w razie upadku banku nie trzeba martwić się utratą swoich oszczędności. Niestety lokaty bankowe wiążą się z niskim oprocentowaniem, co z pewnością nie przemawia na ich korzyść, jeśli chodzi o osoby liczące na duży zysk. Jednak zamiast trzymać swoje pieniądze na zwykłym koncie, warto rozejrzeć się za korzystniejsza ofertą z przystępnym oprocentowaniem.

2. Fundusze inwestycyjne, czyli długoterminowa inwestycja

Jeśli chodzi o inwestowanie gotówki w fundusze inwestycyjne, to trzeba liczyć się z koniecznością długotrwałego oszczędzania, ponieważ w krótkim czasie nie jesteśmy w stanie zbyt wiele z nich skorzystać. Nasz zysk zależy od rodzaju funduszu oraz aktywów, w które zdecydujemy się ulokować swoje pieniądze. Do funduszów inwestycyjnych obarczonych największym ryzykiem zalicza się te, które opierają się na giełdzie papierów wartościowych. Dlaczego trzeba uważać? Postawienie na tego rodzaju fundusze inwestycyjne wiąże się z ryzykiem utraty części naszego kapitału. Z drugiej strony można też liczyć na nieprzeciętne zyski, co z pewnością kusi.

3. Prywatne pożyczanie gotówki, czyli pożyczki społecznościowe

Ciekawą opcją, która pojawiła się na rynku jest możliwość bycia inwestorem, który pożycza pieniądze innym osobom, na określony przez nas czas spłaty z odsetkami i na określony przez nas procent. Nasz zysk jest uzależniony od zasad, na jakich zdecydujemy się pożyczać swoje pieniądze innym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ