Pożyczki pozabankowe bez weryfikacji – dla kogo, na jakich warunkach

Czy pożyczki bez weryfikacji udzielane są na dobrych warunkach? Dla kogo to rozwiązanie jest najbardziej korzystne? Czy warto szukać takich ofert?

Czym są pożyczki pozabankowe bez weryfikacji?

Żeby zdefiniować ten termin, dobre jest rozbić go na poszczególne elementy. A zatem najpierw – czym są pożyczki pozabankowe? Określenie tego nie sprawia trudności. Są to te pożyczki, których nie udziela nam bank, lecz inna instytucja finansowa. Najczęściej są to firmy pożyczkowe, zwane też niekiedy parabankami.

No dobrze, a o co chodzi z weryfikacją? Banki i firmy pożyczkowe weryfikują wiarygodność klientów, którzy starają się o pożyczkę. Chodzi tu o to, aby zminimalizować ryzyko, że pożyczkobiorca nie wywiąże się z finansowych zobowiązań i nie spłaci pożyczki. W jaki sposób można to ocenić?

Sprawdza się dane zbierane i udostępniane przez Biuro Informacji Kredytowej. Znajduje się tam historia kredytowa klienta, dzięki której można się dowiedzieć, czy wcześniej już brał pożyczki i czy spłacał swoje zobowiązania w terminie. BIK ocenia też naszą zdolność kredytową w skali punktowej (jest to tak zwany scoring). Można również sprawdzić, czy klient nie figuruje w Krajowym Rejestrze Dłużników.

Jednak weryfikacja nie zawsze jest koniecznością – pożyczki pozabankowe bez weryfikacji dostępne są również online (direct.money.pl), więc nie trzeba ruszać się z domu, aby złożyć wniosek. Dla kogo jest to dobre rozwiązanie?

Kto może skorzystać na pożyczce bez weryfikacji?

Nie wszyscy starający się o pożyczkę pomyślnie przechodzą przez weryfikację. Jeśli mamy jakieś niespłacone długi albo jeśli w przeszłości zalegaliśmy ze spłatą, nie wyrabialiśmy się w terminie, możemy zostać uznani za zbyt mało wiarygodnych klientów, a w takim wypadku nasz wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony.

Jak z tego wynika, brak weryfikacji w przypadku pożyczek, to coś, na czym najbardziej skorzystają właśnie ci o niekorzystnej historii kredytowej i niskim scoringu zdolności kredytowej w BIK. Dla tych, którym by odmówiono gdzie indziej, pożyczka bez weryfikacji jest często jedynym wyjściem.

Brak weryfikacji przy pożyczce to cecha, która jest zachęcająca również dla tych, którzy nie mają cierpliwości, by przechodzić przez czasochłonne, żmudne formalności. Ponieważ w tym wypadku nie weryfikuje się klientów, procedury są uproszczone, a co za tym idzie cały proces przebiega dużo szybciej. Jeśli bierze się taką pożyczkę online, zaoszczędzamy też czas, jaki spędzilibyśmy na dojazdach czy staniu w kolejkach.

Na jakich warunkach udzielane są pożyczki pozabankowe bez weryfikacji?

Ponieważ pożyczkodawca nie weryfikuje naszej zdolności kredytowej, podejmuje większe ryzyko, udzielając nam pożyczki. Z tego powodu tego typu pożyczki udzielane są najczęściej na stosunkowo nieduże kwoty, a także na krótki termin. Często też brak weryfikacji pożyczkodawcy rekompensują sobie dużymi kosztami pożyczki.

Nie zawsze jednak tak jest. Jeśli poszukamy ofert promocyjnych, nie będziemy mieli dużych kłopotów ze znalezieniem tanich pożyczek bez weryfikacji. Wiele firm oferuje nowym klientom pierwszą pożyczkę z zerowym oprocentowaniem. W przypadku takiej darmowej pożyczki musimy zwrócić jedynie samą pożyczoną kwotę.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ