3 złote rady w kwestii ubezpieczenia na wakacje

Każdy, kto ma przed sobą perspektywę słodkiego lenistwa na wakacjach, stoi przed trudnymi decyzjami dotyczącymi tego, jak wybrać ubezpieczenie turystyczne, czy dodać pakiet assistance oraz jak wybrać polisę ubezpieczenia turystycznego. Choć wybór nie należy do najłatwiejszych, przy odrobinie chęci i zastosowania prostych metod można zrobić to szybko i z korzyścią dla siebie.

1. Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Jeżeli wybieramy się na wakacyjny urlop wycieczką zorganizowaną z biura podróży, problem wydaje się na pierwszy rzut oka rozwiązany. Wraz ze stosem dokumentów do podpisania, otrzymujemy również pakiet ubezpieczeniowy. Warto pamiętać, że tylko od nas zależy, czy przystaniemy na tą ofertę czy też zaczniemy szukać na własną rękę. Jak to zwykle bywa, oferta z biura podróży może być nieznacznie droższa od tej, którą znajdziemy w wyniku porównywania ofert. Statystyki jednak pokazują, że turyści są jednak wygodni – ponad 80% korzystających z biur podróży korzysta z proponowanego ubezpieczenia turystycznego. Pozostali szukają na własną rękę.

2. Czy pakiet assistance ma sens?

I tu znów należy spojrzeć na problem szerzej – czy na wakacjach będziemy wynajmować samochód, a może planujemy niebezpieczną wspinaczkę czy też nurkowanie w podwodnych głębinach zarezerwowanych tylko dla zawodowców? Jeżeli tak, warto pomyśleć nad tą formą ubezpieczenia. Zwłaszcza, że niestety licho nie śpi i ponad 1/3 wyjeżdżających na urlop w potencjalnie niebezpieczne miejsca, doznaje różnego rodzaju uszczerbku na zdrowiu. Od skaleczeń aż po niebezpieczne złamania w czasie wypadku.

3. Jak wybrać polisę ubezpieczenia turystycznego?

jeżeli nie mamy swojego sprawdzonego agenta ubezpieczeniowego, któremu ufamy w tej kwestii bezgranicznie, czeka nas dosyć ciężka, lecz przynosząca dobre rezultaty praca. Bowiem odpowiedź na pytanie jak wybrać polisę ubezpieczenia turystycznego jest prosta – porównywać. Lecz wcześniej, dokładnie wiedzieć, jaki zakres ma obejmować dana polisa, a nawet pakiet assistance. Nie od dzisiaj sprawdza się złota zasada mówiąca, że jeżeli wiadomo czego szukamy, to z pewnością to znajdziemy. A porównywarka cen znacząco ułatwi nam zapoznanie się z poszczególnymi ofertami i wybór tej najkorzystniejszej. To tyczy się również odpowiedzi na pytanie, jak wybrać ubezpieczenie turystyczne.

Podsumowując – jeżeli na wakacje wybieramy się z biurem podróży, ono zwykle załatwia za nas takie formalności. Jednak, jeżeli chcemy wziąć sprawy w swoje ręce i poszukać tego, jak wybrać polisę ubezpieczenia turystycznego, pakiet assistance lub jak wybrać ubezpieczenie turystyczne, musimy skupić się na porównywaniu cen i…jasnym nakreśleniu tego, jaki zakres dane ubezpieczenie ma obejmować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ