Ubezpieczenie straty finansowej

Ubezpieczenie straty finansowej oznacza rekompensatę straty, która mogła powstać w wyniku straty wartości danego pojazdu – na przykład na skutek wystąpienia szkody, kradzieży lub innej niepożądanej sytuacji. Ubezpieczenie to nazywane jest w skrócie GAP i skierowane jest do szerokiego grona potencjalnych odbiorców. Poniżej przedstawiamy krótkie wprowadzenie w temat ubezpieczenia straty finansowej.

Ubezpieczenie GAP – zasady, przedmiot ubezpieczenia i najważniejsze informacje

Ubezpieczenie straty finansowej dotyczy zazwyczaj dwóch ogólnych sytuacji. Pierwsza to zniszczenie danego pojazdu – rozpoznane przez upoważnioną osobę (rzeczoznawcę bądź też ubezpieczyciela). Druga to kradzież pojazdu, z którą otrzymano odszkodowanie z tytułu autocasco. Okres trwania ubezpieczenia GAP powinien pokrywać się z umową ubezpieczenia – najczęściej jest to w przedziale od 12 do (maksymalnie) 60 miesięcy.

W zależności od wybranego przez ciebie wariantu ochrony, wysokość odszkodowania może być różna. Znajdziesz kilka wariantów – o odmiennych zakresie świadczeń ubezpieczeniowych, zawierające dodatkowe bonus lojalnościowy oraz o różnej sumie ubezpieczenia.

Ubezpieczenie GAP jest uważane za bardzo przydatne – które w dużym skrócie jest ochroną twojego portfela. Jest ono polecane zwłaszcza wtedy, gdy twój wkład własny jest niewysoki. W przypadku gdy wartość ubezpieczenia z tytułu autocasco będzie niższa niż wartość samego pojazdu – wówczas otrzymać możesz nawet 40% wartości samochodu (chodzi oczywiście o wartość w dniu wystąpienia szkody) oraz zwrot kosztów wiążących się z nawiązaniem umowy. Kwotę tę można przeznaczyć na opłatę rejestracyjną, opłatę kosztów prowizji za nawiązanie nowej umowy, nawiązanie nowej umowy ubezpieczeniowej oraz pierwsze tankowanie nowo nabytego samochodu. Wszystko zależy oczywiście od wybranego przez ciebie rodzaju ubezpieczenia GAP.

Dodatkowe informacje o ubezpieczeniu GAP

Jak nawiązać umowę w sprawie ubezpieczenia GAP? Nie jest to szczególnie trudne – wystarczy odnaleźć najbliższy salon oraz zgłosić się do doradcy ubezpieczeniowego. Często, są oni dostępni w salonach sprzedaży poszczególnych marek samochodów. Doradca przedstawi ci dostępny pakiet ubezpieczeń oraz podpowie jak wybrać rozwiązanie najkorzystniejsze dla twojego portfela.

Oprócz samego ubezpieczenia GAP, możesz również zdecydować się na dodatkowe usługi ubezpieczeniowe. Jakie są najchętniej wybierane? Przede wszystkim możliwość uzyskania dostępu do samochodu zastępczego, uzyskanie wsparcia w ochronie prawnej, ubezpieczenie szyb, bagażu lub w związku z utratą zniżek. Ponadto, popularnymi usługami dodatkowymi są ubezpieczenie od nierówności na drodze oraz pakiet MediPlan – czyli ochrona zdrowia dedykowana dla kierowców.

Gdy dojdzie do sytuacji objętej przez ubezpieczenie, należy jak najszybciej powiadomić o tym ubezpieczyciela. Zawiadomienie takie można zgłosić telefonicznie bądź mailowo, a często także poprzez specjalny wniosek internetowy. By przekazać wniosek o wypłatę konieczne będzie natomiast osobiste pojawienie się w siedzibie ubezpieczyciela lub agenta ubezpieczeniowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ