Lokata dla dziecka

Odkładanie pieniędzy z myślą o przyszłości dziecka jest coraz popularniejsze. Obecnie do dyspozycji nie mamy już tylko zwykłej lokaty, ale program systematycznego oszczędzania, dzięki któremu można liczyć nawet na nagrodę za sumienne wpłacanie środków na swoje konto.

Lokata dla dziecka, czyli w poszukiwaniu oszczędności

1. Banki wychodzą naprzeciw rodzicom

Okazuje się, że korzystając z Lokaty db Plan 500+ Premia Deutsche Banku można liczyć na otrzymanie dodatkowego pięciuset złotych na dziecko. Wystarczy otworzyć rachunek zobowiązujący do comiesięcznego wpłacania pięciuset złotych, dzięki czemu po dziesięciu latach sumiennego wpłacania owych kwot, po każdym roku dostaniemy od banku pięćset złotych premii w formie odsetek na dodatkowe konto oszczędnościowe.

Ciekawą opcją jest także lokata Kapitału dla Dziecka, którą wprowadził PKO Bank Polski. Umowa zawierana jest na 15 lat, ale klient sam decyduje o wysokości comiesięcznych wpłat na konto w zakresie od stu do pięciuset złotych. Zaletą tej oferty jest brak kar za rozwiązanie umowy, chociaż trzeba liczyć się z utraceniem skapitalizowanych odsetek.

2. Oferta dla beneficjentów programu Rodzina 500 plus

Jeśli chodzi o oszczędzanie na przyszłość dziecka, to mamy do dyspozycji także konta oszczędnościowe, które oferują Bank Pocztowy, mBank i Raiffeisen Polbank. Nie ma co tutaj liczyć jednak na zawrotne oprocentowanie, które jest dosyć atrakcyjne jedynie przez pierwsze trzy miesiące. W przypadku oszczędzania na przyszłość dziecka warto wziąć pod uwagę Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który większą wartość zabezpieczenia, chociaż zysk jest obarczony pewnym ryzykiem.

3. Konta młodzieżowe formą lekcji oszczędzania dla dziecka

Właściwie dobrana lokata pozwoli zbudować solidne zaplecze finansowe z myślą o przyszłości naszej pociechy. Konto młodzieżowe w banku nauczy dziecko oszczędzania oraz racjonalnego gospodarowania pieniędzmi, co jest niezwykle pomocne do świadomego korzystania z usług bankowych. Dodatkowo większa część banków nie pobiera opłat za prowadzenie takich rachunków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ