Posiadanie własnej firmy jest marzeniem ludzi w różnym wieku. Największym problemem na drodze do prowadzenia własnego biznesu są przede wszystkim środki finansowe.

Jednak można pokonać taką przeszkodę udając się do banku, który ma w swojej ofercie kredyt na otwarcie firmy.

  Nim przystąpi się do takiej umowy kredytowej trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw, przeanalizować swoją sytuację finansową oraz przygotować dobry biznesplan. Nie wszystkie banki udzielają takich form wsparcia finansowego i każdy z nich ma swoje warunki, czasami wymagane jest zabezpieczenie. Jednak jest to ryzykowne posunięcie, jeżeli nie ma pewności czy firma będzie przynosiła zyski.  

  Kredyt na otwarcie firmy może być udzielony również bez zabezpieczenia jednak przyznana kwota będzie niższa a oprocentowanie może być wyższe. Przed przystąpieniem do prowadzenia własnej działalności gospodarczej warto przygotować biznesplan, który nie tylko będzie konieczny do przedstawienia w banku, ale pozwoli również przyszłemu biznesmenowi poznanie swoich mocnych i słabych stron.

  Bank po sprawdzeniu zdolności regulowania zobowiązań przez danego klienta może udzielić takiej usługi bankowej jak kredyt na otwarcie firmy. Dobrym pomysłem zdobycia takich środków finansowych jest skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego, który jest na bieżąco z wymogami, jakim trzeba sprostać ubiegając się o takie finansowanie. Przeanalizuje wraz z klientem zdolność kredytową i podpowie jak uzyskać kredyt na otwarcie firmy. Warto wiedzieć, że dla firm banki oferują trzy rodzaje kredytów: inwestycyjny, hipoteczny, obrotowy.

  Jednym z rodzajów kredytów firmowych jest kredyt inwestycyjny, który pomaga sfinansować zaplanowane przedsięwzięcia. Zdarza się, że bank jest zaangażowany w projekty realizowane przy udziale środków unijnych. Korzyścią dla przedsiębiorcy korzystającego z kredytu inwestycyjnego jest zwiększenie efektywności gospodarowania przez podwyższenie zyskowności firmy.

  Przedsiębiorca za pomocą kredytu inwestycyjnego może zakupić na przykład maszyny do produkcji, nabyć grunt pod budowę firmy. Może również zainwestować w rozwój swojej firmy poszerzając park maszynowy albo też dokonać konsolidacji zobowiązań zaciągniętych w innych bankach, co poprawi jego sytuację finansową i wypłacalność.

  Ubiegając się o kredyt inwestycyjny można liczyć na indywidualne rozpatrzenie wniosku, i przyznanie warunków dopasowanych do możliwości danego przedsiębiorcy. Zaletą kredytu inwestycyjnego jest uzyskanie stosunkowo dużej kwoty kredytu na długi okres spłaty z możliwością odroczenia spłaty kapitału.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ