Inwestowanie w nieruchomości

Z uwagi na niskie oprocentowanie lokat bankowych, wiele osób poszukuje alternatywnych inwestycji, jednak podstawą jest zachowanie ostrożności, ponieważ perspektywa dużego zysku wiąże się także z ryzykiem utraty ulokowanych środków. W jakie nieruchomości warto inwestować?

Dodatkowy dochód, czyli inwestowanie w nieruchomości

1. Zamek

W przypadku zamku działa mechanizm najmu zwrotnego. Nie trzeba wcale zostawać właścicielem całego lokalu, ponieważ wystarczy nabycie jakiejś części udziałów.

2. Magazyn

Decydując się na zainwestowanie pieniędzy w magazyn samoobsługowy, w Polsce trzeba liczyć się z koniecznością stworzenia go od podstaw i zajęcie się ową działalnością kompleksowo. Natomiast za granicą można kupić nawet pojedyncze stanowisko magazynowe.

3. Stanowiska w biurze

Obecnie popularne jest nabywanie pojedynczych miejsc pracy na rynku biurowym, chociaż można także wejść w posiadanie całego budynku bądź też jego pojedynczego pietra.

4. Domy spokojnej starości

Jako że nadal w wielu krajach służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia, to opłacalne stało się inwestowanie w domy spokojnej starości. Wiąże się to jednak ze sporymi nakładami na nieruchomość. Plusem tej opcji jest możliwość uzyskania na stare lata własnego pokoju oraz znacznie niższych opłat za opiekę. Można także pokusić się o zakup całego biznesu.

5. Inwestowanie w pokój hotelowy

Okazuje się, że pieniądze można ulokować także w część pokoju, w wyniku czego mamy do dyspozycji comiesięczne przychody z czynszu. Trzeba w tym przypadku jednak zwracać szczególną uwagę na to, czy aby przypadkiem cena nieruchomości w modelu najmu zwrotnego nie jest zawyżona.

6. Miejsca postojowe źródłem zysku

Inwestowanie w miejsca postojowe na lotniskowym parkingu nie wymaga posiadania dużego kapitału. Zarządzaniem i rozliczaniem z najemcami zajmują się zewnętrzne firmy, a my czekamy tylko na comiesięczne wpłaty.

7. Akademik

Ciekawą opcją jest zainwestowanie w kupno domów i mieszkań na wynajem dla studentów. Dzięki zakupowo nieruchomości w akademiku zarządzanym przez zewnętrzną firmę nie trzeba osobiście kontrolować stanu mieszkania i pilnować studentów. Można także stać się właścicielem pojedynczego pokoju.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ