Idealne konto do codziennego użytku – co powinno posiadać?

Trudno wyobrazić sobie codzienność bez konta. To właśnie na rachunek wpływa przecież nasze wynagrodzenie, za towary i usługi płacimy bezgotówkowo, a pieniądze wysyłamy przelewem elektronicznym. Jak wybrać konto osobiste idealne do codziennego użytku?

Dynamiczny rozwój bankowości internetowej oraz naturalne przesunięcie demograficzne sprawiają, że z usług banków coraz częściej korzystają bardzo młodzi i dojrzali klienci, mieszkańcy wsi oraz inne osoby, które ze względu na sytuację życiową mają problemy z wizytą w stacjonarnym oddziale banku (np. osoby niepełnosprawne). Jednym z najpopularniejszych produktów, po jakie sięgają, jest rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, czyli ROR.

Konto przydatne na co dzień

Jak wynika z danych udostępnionych przez PRNews, na koniec grudnia 2018 roku banki prowadziły prawie 33 mln ROR-ów. To o 556 tys. więcej niż kwartał wcześniej i aż o 1,8 mln więcej niż na koniec 2017 roku. Trudno się dziwić. Dzisiejsza rzeczywistość bez konta – choć przynajmniej w teorii możliwa – nie jest łatwa. Większość pracodawców przelewa wynagrodzenia na konta pracowników, zakupy w sklepach internetowych stały się codziennością, a miejsce przekazów pocztowych zajęły przelewy elektroniczne. Dobry ROR pozwala jednak nie tylko realizować standardowe operacje bankowe. Zapewnia klientom także dodatkowe profity, które na co dzień bardzo się przydadzą.

Idealne konto do codziennego użytku, czyli?

Dobre konto do codziennego użytku powinno być przede wszystkim tanie. Pierwszym krokiem do znalezienia idealnego ROR-u winna być więc analiza kosztów popularnych operacji:

  • założenia i prowadzenia,
  • przelewów w systemie bankowości internetowej, w aplikacji mobilnej, na numer telefonu i na adres e-mail,
  • wydania i obsługi karty debetowej,
  • wypłat pieniędzy z bankomatu (Twojego banku i innych banków),
  • realizacji zleceń stałych i poleceń zapłaty.

Jeśli regularnie korzystasz także z mniej standardowych usług (przelewów SEPA, przelewów ekspresowych, wypłat gotówki w bankomatach za granicą), sprawdź także, ile za nie zapłacisz. Może się bowiem okazać, że choć podstawowa obsługa konta będzie zupełnie darmowa, koszty dodatkowych operacji istotnie obciążą Twój portfel.

Ważne udogodnienia

Aby spełnić oczekiwania klientów, zwłaszcza tych wymagających, niskie koszty to zbyt mało. Ogromne znaczenie mają również dodatkowe funkcjonalności ułatwiające życie. Zależy Ci na tym, aby bankowanie było wygodne i bezpieczne? Wybierz konto:

  • które założysz przez Internet. Taki sposób założenia ROR-u jest szybki, w pełni bezpieczny i wygodny. Pozwala również oszczędzić jakże cenny dzisiaj czas;
  • z wygodną aplikacją mobilną. Dzięki aplikacji uniezależnisz bankowanie od godzin pracy oddziałów, bankując w każdy miejscu, o dowolnej porze;
  • z dostępem do przejrzystej platformy bankowości internetowej. Wielozadaniowy system bankowości internetowej pozwala szybko wykonać potrzebne operacje –

zlecić przelew, założyć konto oszczędnościowe czy złożyć wniosek kredytowy. Bez konieczności wizyty w oddziale;

  • z atrakcyjnym programem lojalnościowym, systemem poleceń czy money back. Jeśli za zakupy i usługi zazwyczaj płacisz kartą, dlaczego nie miałbyś na tym zarabiać? Dzięki programom partnerskim oszczędzisz na zakupach nawet kilkaset złotych rocznie;
  • zapewniające dostęp do depozytów i kont oszczędnościowych z ponadprzeciętnym oprocentowaniem. Wyższe od standardowych odsetki będą świetną motywacją, aby wreszcie zacząć oszczędzać;
  • gwarantujące wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych. Pomoc banku w razie choroby dziecka, włamania czy awarii sprzętu AGD? Zdecydowanie tak! Na rynku istnieją konta zapewniające dostęp do specjalistycznej pomocy medycznej i technicznej. Już jeden telefon do centrum alarmowego wystarczy, by wezwać specjalistę i otrzymać oczekiwaną pomoc.

Dobre konto osobiste to konto dostosowane do potrzeb, oczekiwań i stylu życia swojego właściciela. Szukasz idealnego ROR-u do codziennego użytku? Zanim wybierzesz ten jedyny, przeanalizuj swoje potrzeby i porównaj dostępne na rynku oferty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ